معاون بسیج ستاد کل نیروهای مسلح:

ادغام جهاد سازندگی با کشاورزی باعث خلأ در کشور شد

سیاسی

معاون بسیج ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به جایگاه جهاد سازندگی در دفاع مقدس گفت: با ادغام وزارتخانه‌های جهاد سازندگی و کشاورزی، یک خلأ در کشور ایجاد شد و جهاد سازندگی هویت اصلی خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین صالحی اصل با اشاره به فعالیت‌های بسیج سازندگی گفت: بسیج سازندگی در ابتدای انقلاب با عنوان جهاد سازندگی پا به عرصه گذاشت و دغدغه آن نیز ساختن ایران اسلامی بود، زیرا حضرت امام خمینی (ره) فرموده بودند که «کشور ما را خراب کردند و باید سازندگی با قوت تمام آغاز شود.»

وی با اشاره به نقش پر رنگ بسیج سازندگی در بازسازی میهن اسلامی اظهار کرد: با فرمان امام(ره) حرکت به سمت سازندگی ایران اسلامی آغاز شد، اما مدتی بسیار اندک از جهاد برای آبادانی و بازسازی ایران گذشته بود که جنگ تحمیلی آغاز شد و امکانات به سمت سازندگی جنگ روانه شد.

سردار صالحی با تاکید بر نقش مؤثر جهاد سازندگی در طول دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: متاسفانه با ادغام وزارت جهاد سازندگی با وزارت کشاورزی، یک خلأ در کشور به ‌وجود آمد و جهاد سازندگی آن هویت اصلی خود را از دست داد.

معاون بسیج ستاد کل نیروهای مسلح افزود: در همین راستا با عنایت مقام معظم رهبری، جهاد سازندگی به بسیج سازندگی برای خدمت به روستائیان و مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور، تبدیل شد.

وی با اشاره به نقش بسیج سازندگی در کشور عنوان کرد: بسیج سازندگی همان کارهای جهاد سازندگی را با نگاهی عمیق‌تر، علمی‌تر و با تجربیات جدیدتر و با دغدغه بیشتر دنبال می‌کند.

سردار صالحی اصل در ادامه بیان کرد: بسیج سازندگی طی این چند سال، کارهای بزرگی انجام داده که خوشبختانه روند رو به رشدی را در آبادانی و سازندگی کشورمان داشته است؛ به نحوی که خبرهای بسیار خوبی در رابطه با سازندگی توسط بسیج سازندگی در مجلس شورای اسلامی و فضای جامعه داشته ایم.

معاون بسیج ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه بسیج سازندگی نقش جمع‌آوری نیروهای مستعد و استفاده از توانمندی‌های این افراد در جهت سازندگی کشور را ایفا می‌کند، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های بسیج سازندگی یا در مناطق محروم برای رفع محرومیت است و یا در نقاطی برای کشف گنجینه‌هاست.

وی ادامه داد: ما در نقاطی از کشور بسترهای مناسب و نیروهای فعال داریم، اما سازماندهی نداریم تا ضمن جمع‌آوری این نیروها، امکانات را در جهت شکوفا ساختن اقتصاد کشور، مدیریت کند و بتوانیم از مشکلات اقتصادی عبور کنیم؛ به همین دلیل بسیج سازندگی می‌تواند این وظیفه مهم را به نحو مطلوبی انجام دهد.