۱
معاون بسیج ستاد کل نیروهای مسلح:

ادغام جهاد سازندگی با کشاورزی باعث خلأ در کشور شد

  • ۴بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه

معاون بسیج ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به جایگاه جهاد سازندگی در دفاع مقدس گفت: با ادغام وزارتخانه‌های جهاد سازندگی و کشاورزی، یک خلأ در کشور ایجاد شد و جهاد سازندگی هویت اصلی خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین صالحی اصل با اشاره به فعالیت‌های بسیج سازندگی گفت: بسیج سازندگی در ابتدای انقلاب با عنوان جهاد سازندگی پا به عرصه گذاشت و دغدغه آن نیز ساختن ایران اسلامی بود، زیرا حضرت امام خمینی (ره) فرموده بودند که «کشور ما را خراب کردند و باید سازندگی با قوت تمام آغاز شود.»

وی با اشاره به نقش پر رنگ بسیج سازندگی در بازسازی میهن اسلامی اظهار کرد: با فرمان امام(ره) حرکت به سمت سازندگی ایران اسلامی آغاز شد، اما مدتی بسیار اندک از جهاد برای آبادانی و بازسازی ایران گذشته بود که جنگ تحمیلی آغاز شد و امکانات به سمت سازندگی جنگ روانه شد.

سردار صالحی با تاکید بر نقش مؤثر جهاد سازندگی در طول دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: متاسفانه با ادغام وزارت جهاد سازندگی با وزارت کشاورزی، یک خلأ در کشور به ‌وجود آمد و جهاد سازندگی آن هویت اصلی خود را از دست داد.

معاون بسیج ستاد کل نیروهای مسلح افزود: در همین راستا با عنایت مقام معظم رهبری، جهاد سازندگی به بسیج سازندگی برای خدمت به روستائیان و مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور، تبدیل شد.

وی با اشاره به نقش بسیج سازندگی در کشور عنوان کرد: بسیج سازندگی همان کارهای جهاد سازندگی را با نگاهی عمیق‌تر، علمی‌تر و با تجربیات جدیدتر و با دغدغه بیشتر دنبال می‌کند.

سردار صالحی اصل در ادامه بیان کرد: بسیج سازندگی طی این چند سال، کارهای بزرگی انجام داده که خوشبختانه روند رو به رشدی را در آبادانی و سازندگی کشورمان داشته است؛ به نحوی که خبرهای بسیار خوبی در رابطه با سازندگی توسط بسیج سازندگی در مجلس شورای اسلامی و فضای جامعه داشته ایم.

معاون بسیج ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه بسیج سازندگی نقش جمع‌آوری نیروهای مستعد و استفاده از توانمندی‌های این افراد در جهت سازندگی کشور را ایفا می‌کند، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های بسیج سازندگی یا در مناطق محروم برای رفع محرومیت است و یا در نقاطی برای کشف گنجینه‌هاست.

وی ادامه داد: ما در نقاطی از کشور بسترهای مناسب و نیروهای فعال داریم، اما سازماندهی نداریم تا ضمن جمع‌آوری این نیروها، امکانات را در جهت شکوفا ساختن اقتصاد کشور، مدیریت کند و بتوانیم از مشکلات اقتصادی عبور کنیم؛ به همین دلیل بسیج سازندگی می‌تواند این وظیفه مهم را به نحو مطلوبی انجام دهد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.