معاون مجمع تقریب مذاهب:

هدف مجمع تقریب نزدیک‌کردن دیدگاه‌ها و افکار به یکدیگر است

هفته وحدت,مجمع تقريب,وحدت,بیست‌وهشتمین کنفرانس وحدت اسلامی

معاون امور ایرانیان مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: هدف مجمع تقریب مذاهب اسلامی این نیست که گروه‌های مذهبی اسلامی افکار و اندیشه‌های خود را به دیگران تحمیل کنند بلکه هدف ما نزدیک کردن دیدگاه‌ها و افکار است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی علم‌الهدی در گفت‌وگوی تلویزیونی تصریح کرد: وحدت اسلامی برای مذاهب شیعه و سنی یک تکلیف الهی است و باید به سمت تشکیل امت واحده برویم که یک واجب مقرر در قرآن کریم است.

وی اجتماع مسلمانان و اتحاد آنان را مانع به غارت رفتن منافع همه جهان دانست و گفت: برای اینکه دشمن نتواند منافع و منابع اقتصادی و انسانی مسلمانان را به غارت ببرد باید همه به ریسمان الهی چنگ بزنیم که فریضه‌ای الهی و امری بدیهی است.

وی افزود: هدف مجمع تقریب مذاهب اسلامی این نیست که گروه‌های مذهبی اسلامی افکار و اندیشه‌های خود را به دیگران تحمیل کنند بلکه هدف ما نزدیک کردن دیدگاه‌ها و افکار است تا به وحدت در عمل برسیم و با توجه به آرمان‌ها و اعتقادات مشترکی که داریم همه مسلمانان باید بدانند که امروز با یک دشمن واقعی و مشترک روبرو هستند که آمریکا و صهیونیست‌ها آن را رهبری می‌کنند.

معاون امور ایرانیان مجمع تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: دشمنان اجازه نخواهند داد که جهان اسلام به پیشرفت و عزت برسد و این هدف خود را با ریشه‌دار کردن تفرقه‌ها و گسترش پدیده‌های تروریستی و تکفیری انجام می‌دهند؛ بنابراین حرکت در مسیر وحدت و تشکیل امت واحده اسلامی امری ضروری و بدیهی است و همه علمای راستین اسلام در این عرصه تلاش می‌کنند.

علم الهدی در ادامه افزود: زمانی فقط مردم فلسطین با رژیم تروریستی اسرائیل روبرو بودند اما امروزه پدیده تروریسم به دیگر کشورهای اسلامی مانند عراق و سوریه و برخی کشورهای اسلامی گسترش پیدا کرده است که این وضعیت ایجاب می‌کند همه ملت‌های مسلمان و همه علما و همه دولتمردان در مسیر وحدت اسلامی و دوری از تفرقه تلاش کنند و خوشبختانه حرکت‌های جدی در میان علمای کشورهای اسلامی و عربی هم دیده می‌شود که امیدواریم اثر بخش باشد.

انتهای پیام

کد N669816