/این خبر به‌روز رسانی می‌شود/

پاریس آماده برگزاری راهپیمایی میلیونی

پیش‌بینی می‌شود نزدیک به یک میلیون نفر در راهپیمایی امروز پاریس شرکت کنند تا با محکوم کردن تروریسم و حملات اخیر در فرانسه، همبستگی خود را با قربانیان این حوادث اعلام کنند.

پیش‌بینی می‌شود نزدیک به یک میلیون نفر در راهپیمایی امروز پاریس شرکت کنند تا با محکوم کردن تروریسم و حملات اخیر در فرانسه، همبستگی خود را با قربانیان این حوادث اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) تظاهرات امروز که نام "جمهوری" بر روی آن گذارده‌اند، قرار است ساعت پنج عصر به وقت محلی از میدان "جمهوری" تا میدان "ملت" پاریس به طول سه کیلومتر برگزار شود و قرار است تا رهبران و مقام‌های ارشد بیش از 40 کشور جهان برای گرامیداشت کشته‌شدگان حملات اخیر فرانسه در آن شرکت کنند.

بیش از 5500 نیروی پلیس و ارتش در پاریس مستقر شده‌اند تا به تامین امنیت شرکت کنندگان در این راهپیمایی بپردازند. رهبران کشورها از نخست وزیر انگلیس، صدر اعظم آلمان، رئیس دولت خودگردان فلسطینی، پادشاه اردن و همسرش، نخست وزیر تونس، وزیر خارجه مصر، وزیر خارجه مراکش، نخست وزیر ترکیه، رئیس جمهوری اوکراین، رئیس جمهوری مالی، نخست وزیر ایتالیا، نخست وزیر اسپانیا و وزیر خارجه اسرائیل از جمله افراد و مقاماتی هستند که در این راه‌پیمایی حاضر می‌شوند.

در همین حال برنارد کازنوو، وزیر کشور فرانسه گفته است که کشور در هفته‌های آینده در وضعیت آماده‌باش کامل خواهد بود.

کازنوو هم‌چنین امروز میربان نشستی با حضور همتایان اروپایی‌اش خواهد بود.

او همچنین از تدابیر امینتی شدید در هنگام برگزاری راهپیمایی خبر داد و گفت حتی بر روی بام ساختمان‌ها تک‌تیراندازهایی مستقر می‌شوند.

دیروز هم صدها هزار نفر در سراسر فرانسه در بزرگداشت قربانیان حملات مرگبار اخیر در سکوت راهپیمایی کردند.

روز چهارشنبه گذشته سعید و شریف کواشی با حمله به دفتر مجله فکاهی شارلی ابدو، ۱۲ نفر از جمله چند کاریکاتوریست این مجله را به ضرب گلوله کشتند.

روز جمعه نیز به یک فروشگاه یهودی در پاریس حمله شد و چندین نفر گروگان گرفته شدند.

انتهای پیام

کد N669774