عضو مجلس خبرگان:

وحدت از راهبردی ترین دستورات دینی در پیشرفت اسلام است

مجلس خبرگان

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: وحدت و تقریب یکی از راهبردی ترین دستورات دینی در حفظ و پیشرفت اسلام است.

آیت الله عباس کعبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، گفت: یکی از مهم ترین اهداف پیامبر اسلام(ص)، تشکیل امت واحده اسلامی بود که برای این تلاش مشقات زیادی را متحمل شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: وظیفه مسلمانان به پیروی از سیره پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) وحدت و تقریب میان مسلمانان است؛ چرا که وحدت و تقریب یکی از راهبردی‌ترین و بنیادی ترین دستورات دینی در جهت حفظ و پیشرفت اسلام است.

وی با اشاره به تلاش های امام خمینی(ره) در جهت افزایش وحدت میان اهل تشیع و اهل تسنن عنوان کرد: مساله تقریب از همان ابتدای انقلاب اسلامی مطرح بود و رهبر معظم انقلاب نیز تاکیدات زیادی برای حفظ تقریب میان مسلمانان دارند که اگر مورد توجه قرار بگیرد از بسیاری از اختلافات جلوگیری می شود.

کعبی اظهار داشت: وحدت میان مسلمانان موجب سرافرازی و عزت مسلمانان خواهد شد از این رو مبلغان دینی با تکیه بر توصیه های دلسوزانه رهبری و مراجع باید در جهت تقریب مذاهب تلاش کنند.

وی به آیاتی از قرآن کریم اشاره کرد و گفت: قرآن بر حفظ دین تاکید می کند و اگر جریان های انحرافی و تکفیری به جان مسلمانان افتاده اند به واسطه بی توجهی به آیات صریح قرآن کریم در حفظ برادری و وحدت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: غفلت از وحدت میان مسلمانان تبعات جبران ناپذیری دارد و موجب سوء استفاده دشمنان خواهد شد همان گونه که دشمن از افکار تکفیری ها بهترین بهره را در کشتار مسلمین برده است.

وی تلاش مراکز علمی و دینی در جهت تقریب مذاهب را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد:باید وحدت میان مسلمان را عملیاتی کرده و اختلافات را در مراکز دینی و علمی مورد ارزیابی قرار داد از سوی دیگر دانشگاه‌ها و حوزه های علمیه در راستای تقریب مذاهب گام های علمی و پژوهشی بردارند.

کعبی گفت: باید به جنگ میان شیعه و سنی در جهان پایان داد و با حفظ وحدت در حفظ دین تلاش کرد زیرا اختلاف و خون ریزی میان مسلمانان هرگز از مصادیق دین اسلام نیست و اسلام بر برادری و اخوت تاکید دارد.

وی با بیان نقشه های شوم دشمن در تفرقه اندازی میان مسلمین عنوان کرد: پیامبر اسلام(ص) در جهت تحکیم اسلام تلاش کرد اما عده ای می‌خواهند با دامن زدن به اختلافات، مسلمانان را به جان هم بیندازند تا هویت اسلامی را از مسلمانان بگیرند و چهره بدی از اسلام به جهان نشان دهند پس مسلمانان باید دست از غفلت بردارند و با وحدت نقشه های شوم دشمنان اسلام را خنثی کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیام انقلاب اسلامی وحدت است و لازم است در تبلیغات دینی مساله وحدت مورد توجه خاصی قرار گیرد.

انتهای پیام

کد N669763