ادعاهای وزیر کشور بحرین درباره علی سلمان و پاسخ جمعیت الوفاق

علی رغم اینکه وزیر کشور بحرین تکذیب کرد که بازداشت دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق با انتخابات پارلمانی اخیر ارتباطی داشته باشد، جمعیت الوفاق اعلام کرد که اظهارات وزیر کشور نشان می‌دهد بازداشت دبیرکل این جمعیت به دلیل تحریم انتخابات صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، راشد بن عبدالله آل خلیفه، وزیر کشور بحرین در دیدار با سردبیران روزنامه‌های داخلی و تعدادی از ستون نویسان روزنامه‌ها با بیان اینکه بازداشت علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق ارتباطی با انتخابات پارلمانی ندارد گفت: کسی که منکر اصلاحات در بحرین می‌شود معتقد نیستم که از این مساله اطلاعی ندارد و برنامه‌های واقعی‌اش سیاسی نیست.

وی مدعی شد: اقدامات غیرقانونی که علی سلمان مرتکب شده است در مقابل دیدگان همگان صورت گرفته و اتهام‌های مطرح شده علیه وی شفاف بوده و خود وی بوده است که تصمیم گرفته در این موضع باشد. هرچند که پیشتر هشدارهایی علیه وی صورت گرفته بود و ما تدابیر لازم را برای اجرای قانون جهت تحقق عدالت اتخاذ کردیم.

وی افزود: از سال 2011 تاکنون بحرین از مرحله آزمون سیاسی عبور می‌کرده است و ما به فضل پادشاه و دولت و مردم در این مسیر موفق شدیم.

در همین حال جمعیت اسلامی الوفاق بحرین در بیانیه‌ای اعلام کرد: اظهارات مطرح شده از سوی وزیر کشور با بیانیه‌های دادستانی کل مغایرت دارد و نشان می‌دهد که بازداشت دبیرکل جمعیت الوفاق بنا به دلایل سیاسی صورت گرفته است که مربوط به دیدگاه وی در خصوص عدم مشارکت در انتخابات است.

در این بیانیه آمده است: اظهارات منصوب به وزیر کشور نشان می‌دهد که بازداشت دبیرکل جمعیت الوفاق به دلیل عدم مشارکت در انتخابات صورت گرفته است و این علی رغم آن است که اتخاذ یک موضع گیری نسبت به انتخابات یک حق کاملا طبیعی است و مردم آزاد هستند که در انتخابات شرکت کرده یا آن را تحریم کنند و این حقی است که قانون اساسی و منشورها و قوانین داخلی و بین‌المللی آن را تضمین می‌کند.

جمعیت الوفاق به این مساله اشاره کرد که این جمعیت به عنوان یک نهاد رسمی به صورت علنی به فعالیت خود ادامه می‌دهد و این فعالیت‌ها براساس قانون و منشورهای بین‌المللی صورت می‌گیرد و جمعیت الوفاق همچنان خواهان گزینه مسالمت آمیز است و خواهد بود و این همان گزینه‌ای است که علی سلمان در طول زندگی‌اش آن را انتخاب کرد و وی در صدور سند مقابله با خشونت نقش داشت و در بیش از 200 سخنرانی دیدار و همایش خواهان پایبندی به چارچوب‌های مسالمت آمیز شد.

انتهای پیام

کد N669516