۳

تشنج در مجلس بر سر نطق مطهری/ نماینده تهران در خانه ملت کتک خورد

  • ۳۵۶۱بازدید
  • ۳ رای
  • ۵ دیدگاه
فتنه حوادث پس از انتخابات خرداد88 , علی مطهری

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره حبس خانگی سران فتنه را غیر قانونی خواند، اما سخنرانی او با شعار مرگ بر فتنه گر همراه شد.

میزان نوشت:


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره حبس خانگی سران فتنه را غیر قانونی خواند، اما سخنرانی او با شعار مرگ بر فتنه گر همراه شد.سایر نمایندگان صندلی های خود را ترک کردند و جلوی ناطق میان دستور حلقه زدند و شعار می دادند تا جاییکه حجت لااسلام محمد حسن ابوترابی فرد، جلسه علنی را قطع و اعلام تنفس کرد.در جلسه علنی امروز یکشنبه 21 دی 1393علی مطهری در نطق میان دستورش حبس خانگی سران فتنه را پس از پایان آشوب های خیابانی 88 بدون حکم قضایی خلاف اصول متعدد قانون اساسی خواند.سخنان مطهری ادامه نیافت، چرا که سایر نمایندگان از جای خود برخواسته و دو دو گویان و با شعارهای "مرگ بر منافق" و "مرگ برفتنه گر" دور میز ناطق میان دستور حلقه زدند.مطهری سخنان خود را ادامه داد، اما سخنان او در میان همهمه پارلمان نشینان شنیده نمی شد. برخی نمایندگان به جایگاه ناطق میان دستور رفتند تا جایی که برخوردی فیزیکی میان صفر نعیمی رز و علی مطهری صورت گرفت.عابد فتاحی تلاش می کرد تا نمایندگان را از جایگاه ناطق دور کند و سپس این امر را احمد توکلی، غلامرضا مصباحی مقدم، کائیدی و ایرج ندیمی ادامه دادند اما نادر قاضی پور، حسینعلی حاجی دلیگانی، مهدی موسوی نژاد فرهاد رشیدی، عزیز الله اکبریان و چند نماینده دیگر اطراف مطهری حلقه زدند و مانع سخن گفتن او شدند.ابوترابی فرد که ریاست جلسه را برعهده داشت پس از سخنان مطهری گفت: شما در فضای واقعی کشور قرار دارید و می بینید آنچه در مورد این افراد انجام شد با نهایت رافت و رحمت اسلامی و مصالح ملی بود و اگر اراده نظام بر رفعت نبود باید به گونه دیگری کار صورت می گرفت.او ادامه داد: تعرض به این گونه احکام قطعی و شرعی که در چارچوب اختیارات قانون اساسی صورت گرفته طبیعی است که اعتراض همه نمایندگان را که به نمایندگی از ملت عزیز در مجلس حضور دارند، برانگیزد.نایب رییس مجلس گفت: از شما انتظار می رود احکام شرعی و قانون اساسی را مدنظر بگیرد و صحبتی نفرمایید که انضباط مجلس را به هم بریزد.ابوترابی فرد سپس در ساعت 10:40 زنگ پایان جلسه را به صدا درآورد و اعلام کرد که فعلا جلسه را ختم می کنم و برای تنفس 15 دقیقه جلسه از حالت علنی خارج می شود.سپس خبرنگاران از جلسه علنی خارج شدند، اما تنش ها درمجلس ادامه دارد.
نظر شما چیست؟

تاکنون ۵ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.شما هم نظری دارید؟


با سلام وعرض ادب من گمان کنم کشور ما در این زمان توانایی اینو ندارد که توی مجلس از این یا اون طرفداری کنند بهتر اینه که خانه ملت در باره رفع مشکلات ملت قانون گذاری کنند وجلوی این همه عقب ماندگی رو جبران کنند هر کسی باید به وظیفه خودش عمل کند آقای مطهری شما در عدالت دلسوزتر از رهبر عالی مقام نیستید شما بکار خودتون بپردازید وجلوی روزنه های قانون و ترمیم کنید

۱ سال پیش   |   siavoshe5   |     |  
۰

به نظرم اگر نماینده های مردم بودند و با انتخاب آنها به این به اصطلاح خانه ملت راه پیدا می کردند حرف واقعی ملت گفته می شد... نه اربده و های و هوی و یا شعار دادن...و الله اون اسلامی که ما تو قرآن خوندیم از کمک و راهنمائی در خلق خوی نیک در سایه احترام و صلح و دوستی میگه...

۱ سال پیش   |   argh268   |     |  
۱

چيز عجيبي نيس! فرهنگ هائ و هوئ كه قرنهاس اين ملت دارن پاش ميسوزن.

اگر در مجلس تایوان که بحث ها بر سر بود و نبود کشور والحاق به چین است، مشت و لگد منطق می شود و از این طرف سوژه رسانه ملی ما برای بیان توحش آنها و تمدن ما، اعتراض قانونی نماینده مجلس - و نه لزوماً نماینده مردم- و واکنش زشت نماینده های بد شخصیت مجلس کدام گوشه از فرهنگ مردم داری دینی را به تصویر می کشد. البته از این گروه انتظار بیشتری هم نمی رود. مگر با مدارک تحصیلی آنچنانی بی سوادی و قداره بندی ایشان رفع می شود.

۱ سال پیش   |   azadeh1347   |     |  
۴

حضرات نمایندگان محترم یادشان رفته مجلس گود قداره کشیو اربده کشی و قلدری و دعوا نیست.مردم از خانه خود یعنی خانه ی ملت انتظار دارند تا حتی اگر شخصی حرفی را به اشتباه بیان کرد، آنرا با ادله قانع کنند.نه با قلدری و دعوا.
این رفتار نه شایسته ی ملت است و نه خواسته ی آنان.اگر شما مخالف نظرات آقای مطهری هستید، با ادله ی قاونی و نه تهجر و عقب ماندگی و دعوا،کافیست که پشت تریبون بروید حرف بزنید.
وای به حال و روز مملکتی که نمایندگانش بجای زبان سر ، زبان دست و زبان پست حیوانات صحبت کنند و رفع مشکل کنند.

۱ سال پیش   |   navidmohebbi   |     |  
۳