ریاض 7 تن را در ارتباط با حمله انتحاری مرزی اخیر دستگیر کرد

عربستان سعودی در ارتباط با بمب‌گذاری انتحاری و حمله مسلحانه به مرز این کشور با عراق سه شهروند سعودی و چهار تبعه سوری را دستگیر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت کشور عربستان اعلام کرد، شبه نظامیان روز دوشنبه در حمله‌ای که به گفته تحلیل‌گران نخستین حمله زمینی داعش به این کشور محسوب می‌شود، دو مرزبان سعودی و فرمانده آن‌ها را در مرز با عراق کشتند.

یکی از سخنگویان وزارت کشور عربستان گفت، سه تن از چهار مهاجمی که تمامی آن‌ها در جریان این حمله کشته شدند جزو شهروندان سعودی و از اعضای القاعده بودند.

وی افزود: نیروهای امنیتی از جایی که این حمله صورت گرفت تسلیحاتی همچون اسلحه‌های خودکار کلاشنیکف، نارنجک‌های دست ساز، کمربندهای انفجاری و پول‌های نقد که وجه رایج عراق و سوریه هستند، کشف و ضبط کردند. در این عملیات هفت تن از جمله سه شهروند سعودی و چهار تبعه سوری نیز دستگیر شدند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله در منطقه‌ای دور افتاده در نزدیکی استان الانبار عراق را به عهده نگرفته است.

در حمله روز دوشنبه چهار مهاجم به سمت یکی از گشت‌های مرزی تیراندازی کرده و هنگامی که افسران امنیتی وارد عمل شدند یکی از این مهاجمان دستگیر و کمربند انفجاری خود را منفجر کرد. یکی دیگر از مهاجمان نیز در جریان تبادل آتش اولیه کشته شد و دو مهاجم دیگر حین فرار کشته شدند.

نیروهای سعودی به حملات هوایی تحت رهبری آمریکا علیه داعش که بخش‌های وسیعی از سوریه و عراق را تصرف کرده‌اند، پیوسته‌اند. داعش ارتباطات عربستان با غرب را به عنوان خیانتی به اسلام تلقی می‌کند.

عربستان از ژوئیه سال 2014 میلادی تدابیر امنیتی خود در مرز با عراق را تقویت و پس از تصرف بخش‌های وسیعی از عراق توسط داعش هزاران نیرو را برای پشتیبانی از مرزبانان مستقر کرده است.

انتهای پیام

کد N669327