عبدالناصر الجدری از علمای اهل سنت لبنان:

ایران الگوی ایجاد وحدت و مبارزه با دشمنان جهان اسلام است

هفته وحدت,سني,وحدت,بیست‌وهشتمین کنفرانس وحدت اسلامی

یکی از علمای اهل سنت لبنان گفت: همه باید کمک کنیم به وحدت عملی برسیم چون از هرگونه تفرقه فقط دشمنان سود می‌برند و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران از کشورهای پیشگام در عرصه وحدت جهان اسلام است و باید به سمت اتحاد جهان اسلام پیش برویم.

یکی از علمای اهل سنت لبنان گفت: همه باید کمک کنیم به وحدت عملی برسیم چون از هرگونه تفرقه فقط دشمنان سود می‌برند و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران از کشورهای پیشگام در عرصه وحدت جهان اسلام است و باید به سمت اتحاد جهان اسلام پیش برویم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، عبدالناصر الجدری در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما اظهار کرد: در دین اسلام همه برادر و برابریم و همه مذاهب اسلامی اعم از گروه‌های سنی و شیعی اشتراکات، اعتقادات و منافع مشترکی دارند و در کنار آن با دشمنان مشترک هم روبرو و درگیر هستند که در صدر این دشمنان آمریکا، رژیم صهیونیستی و استعمار بریتانیا و فرانسه قرار دارند.

وی افزود: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران الگو در زمینه ایجاد وحدت اسلامی و مبارزه با دشمنان جهان اسلام است و باید کشورهای اسلامی اعم از ملت‌ها، علما و دولتمردان از این الگو درس بگیرند و همه با بسیج امکانات جهان اسلامی و با استفاده بهینه از همه ظرفیت‌های کشورهای اسلامی و ملت‌های مسلمان به سمت تقویت عزت و اقتدار جهان اسلام و همچنین مبارزه با اهداف و توطئه‌های دشمنان مسلمانان حرکت کنیم.

وی افزود: خوشبختانه مسلمانان امروز پی برده‌اند که دشمن مشترک ما آمریکا و صهیونیست‌ها هستند و گروه‌های تروریستی تکفیری هم مولود تفکر افراطی صهیونیست‌هاست و به اهل تسنن و اهل تشیع هیچ رحمی نمی‌کند و آنها دنبال منافع صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و غربی‌ها و همچنین تضعیف جهان اسلام هستند و متاسفانه برخی دولتمردان کشورهای اسلامی نیز درجنگ اقتصادی غربی‌ها با جهان اسلامی همکاری می‌کنند و افت قیمت نفت و به یغما بردن آن از این جمله است.

این عالم اهل سنت لبنان تصریح کرد: وحدت مسلمانان فقط نباید به اعتقادات دینی و مذهبی خلاصه شود بلکه باید در عرصه‌های علمی و پیشرفت‌های اقتصادی و پزشکی و غیره هم همکاری کنیم و جمهوری اسلامی ایران در این زمینه نیز ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالایی دارد و باید به سمت گسترش همکاری‌های علمی، دینی و فقهی حرکت کنیم.

وی افزود: همه مسلمانان باید هوشیار باشند و بدانند که هرگونه تفرقه به نفع رژیم صهیونیستی است و دشمن هر روز فتنه جدیدی ایجاد خواهد کرد و سیاست شناسی مسلمانان ایجاب می‌کند که دشمن واقعی را به خوبی بشناسند و مقابله کنند که همان اسرائیل وغربی‌ها هستند و علمای راستین ساکت نمی‌نشینند و امیدوار هستیم که روزی برسد همه دولتمردان کشورهای اسلامی مانند اجلاس تهران دور هم بنشینند و برای تقویت اتحاد جهان اسلام و حذف ریشه‌های تفرقه و نابودی پدیده تکفیری‌ها اقدام قاطع انجام دهند.

الجدری افزود: ایران الگو در زمینه ایجاد وحدت اسلامی و مبارزه با دشمنان جهان اسلام است و باید کشورهای اسلامی اعم از ملت‌ها، علما و دولتمردان از این الگو درس بگیرند و همه با بسیج امکانات جهان اسلامی و با استفاده بهینه از همه ظرفیت‌های کشورهای اسلامی و ملت‌های مسلمان به سمت تقویت عزت و اقتدار جهان اسلام و همچنین مبارزه با اهداف و توطئه‌های دشمنان مسلمانان حرکت کنیم.

انتهای پیام

کد N669230