سخنگوی حزب اسلامی کار: الهه راستگو را اخراج کردیم،چون سوگند دروغ خورد

شورای شهر تهران

ایلنا به نقل از سخنگوی حزب اسلامی کار نوشت:وقتی که کسی در لیستی قرار می‌گیرد٬ باید به تعهدات این لیست نیز پایبند باشد٬ به تشریح دلایل اخراج الهه راستگو از حزب اسلامی کار پرداخت.

 

محمدتقی علی‌حسینی در خصوص آخرین جلسه شورای مرکزی حزب اسلامی کار گفت:
 در خصوص اظهارات اخیر خانم الهه راستگو٬  دوستان در جلسه شورای مرکزی حزب ابراز تاسف کردند چراکه حزب٬ بردباری و صبر بسیاری نسبت به رفتار ایشان داشت تا از باز شدن این موضوع اجتناب شود ولی وی سعی دارد با موجه جلوه نشان دادن رفتارش، مظلوم‌نمایی کند٬ شاید جای پایی برای انتخابات بعدی باز کند اما با توجه به نحوه رفتار و بی‌صداقتی‌شان فکر نمی‌کنم مورد تائید گروه‌های دیگر باشند.

سخنگوی حزب اسلامی کار با بیان اینکه خانم راستگو هنگام رای‌گیری برای شورای شهر به تعهداتش عمل نکرد، یادآور شد: ایشان پس از رای‌گیری سعی کرد رای منفی به آقای محسن هاشمی را به فرد دیگری نسبت بدهد و سوگند دروغ نیز گفت اما هنگامی که دید نمی‌تواند مسئله را کتمان کند آن حرف‌ها را زد. علی‌حسینی با یادآوری اینکه الهه راستگو با حمایت و رایزنی حزب اسلامی کار در لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان جای گرفت، ابراز داشت: طبیعی است وقتی که ایشان در لیستی قرار می‌گیرد٬ باید به تعهدات این لیست نیز پایبند باشد. وی در دوره‌های قبلی نیز به شکل انفرادی در انتخابات حضور می‌یافت ولی موفق نمی‌شدند.

دبیر دفتر سیاسی حزب اسلامی کار اضافه کرد: اخراج خانم راستگو به دلیل رای متفاوت ایشان و عدم‌ پایبندی به تعهداتشان نبود بلکه دلیل سوگند دروغ و رفتار خلاف صداقتی که داشتند، صورت گرفت. ما در این‌باره در حزب جلسه شورای داوری تشکیل دادیم که متشکل از دبیرکل یا نماینده وی، دو نفر از اعضای منتخب شورای مرکزی و دو نفر اعضای منتخب کنگره و چند نفر از اعضای شورای شهر نیز به عنوان شاهد در این کمیته داوری بودند که خانم راستگو نیامد و تصمیم به اخراج وی به دلیل بی‌صداقتی و رفتار خلاف اخلاق‌شان گرفته شد.

 

17302

 

کد N668916