سئول یک نویسنده آمریکایی-کره‌ای را به اتهام ستایش کره‌شمالی اخراج کرد

مقامات کره‌جنوبی یک نویسنده آمریکایی – کره‌ای را به علت ابراز سخنانی در ستایش پیونگ یانگ به نقض قوانین امنیت ملی سئول متهم کرده و حکم به اخراج وی از کره‌جنوبی دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، شین یون می، نویسنده آمریکایی – کره‌ای به علت آنکه اخیرا در یک سخنرانی اظهاراتی در ستایش پیونگ یانگ مطرح کرد، محکوم به اخراج از کره‌جنوبی شده است.

این نویسنده 54 ساله خو نیز گفته است که به علت اظهارنظر درباره کره‌شمالی در یک سخنرانی در ماه نوامبر مجبور به ترک کره‌جنوبی شده است.

وی به رسانه‌ها گفت که از امشب خاک سئول را ترک می‌کند اما اظهار امیدواری کرد که بتواند پس از مدتی بار دیگر به این کشور بازگردد. وی همچنین گفته است که برای صلح و اتحاد در سرزمین کره دعا می‌کند.

شین که ساکن کالیفرنیا است، پس از آن باعث خشم مقامات کره‌جنوبی شد که در یک سخنرانی گفت: برخی از تبعه‌های کره‌شمالی که در کره‌جنوبی زندگی می‌کنند اکنون ترجیح می‌دهند که به وطن‌شان بازگردند زیرا شرایط زندگی آنها در کره‌جنوبی ناامیدکننده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم کره‌شمالی امیدوار هستند که کیم جونگ اون رهبر این کشور کیفیت زندگی در این کشور را بهبود بخشد.

در پی اعلام تصمیم کره‌جنوبی برای اخراج این نویسنده سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت که قوانین امنیت ملی سئول به رغم سابقه حقوق بشری قدرتمند این کشور، برای آزادی بیان محدودیت ایجاد کرده است.

براساس قوانین کره‌جنوبی ستایش کره‌شمالی در این کشور می‌تواند تا 7 سال مجازات حبس در پی داشته باشد.

انتهای پیام

کد N668685