رییس کمیسیون تلفیق: حذف یکباره یارانه‌ها از سوی مجلس مطرح نیست

ایسنا نوشت:

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: حذف یکباره یارانه‌ها از سوی مجلس مطرح نیست و سیاست ما رفتن به سوی هدفمندسازی واقعی یارانه‌ها خواهد بود.

غلامرضا تاجگردون در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: یکی از معایب بودجه سال 94 حذف نشدن پر درآمدها از یارانه می باشد که در فضای فعلی مجلس پیشنهادات متفاوتی مطرح است.

رییس کمیسیون تلفیق بودجه 94 اظهار کرد: دولت این ذهنیت را دارد که این بخش باید از هدفمندی‌ یارانه‌ها حذف شوند و مجلس هم ضرورت آن را می بیند لذا باید این بحث دنبال شود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس عنوان کرد: تلاش می شود به اقشار آسیب‌پذیر جامعه و بحث اشتغال بیشتر توجه شود و فعلا فضای عمومی به این سو است.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش قیمت نفت تقریبا از نظر بنزین و گازوئیل قیمتها به قیمت واقعی نزدیک شده و فکر نمی‌کنم افزایش قیمت حامل‌های انرژی صورت بگیرد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره راهکارهای خروج بانکها از بنگاهداری در شرایطی که نقدینگی در بازار سرمایه وجود ندارد بیان کرد: من معتقدم که این اتفاق در دو سال رخ نمی‌دهد و این ظرفیت در بازار سرمایه وجود ندارد.

تاجگردون اضافه کرد: اگرچه دولت پیشنهاد این موضوع را داده و در کمیسیون تصویب شده اما چون منابع لازم در بازار سرمایه وجود ندارد من معتقدم این اتفاق بخصوص در دو یا سه سال رخ نمی دهد.

 

23503

کد N668637