معاون علمی و فناوری رئيس‌جمهور :

هیچ چیز از پژوهش های دولتی عاید کشور نمی شود

سیاسی

شهرکرد - معاون علمی و فناوری رئيس‌جمهور گفت: از پژوهش های دولتی هیچ چیز عاید کشور نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری بعد از ظهر شنبه در جمع مدیران استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه حمایتها از دو سه بخش انجام می شود، ادامه داد:  یک بخش اصلی بخش خصوصی است و باید قبول کنیم از پژوهش های دولتی هیچ چیز عاید کشور نمی شود، به عنوان مثال یک پژوهشگاه 60 سال است وجود دارد اما هیچ چیز به دربخور از آن بیرون نیامده است.

وی عنوان کرد: ما در حوزه تجاری سازی اصلا نمی توانیم پژوهش دولتی انجام دهیم و از بعضی دستگاه ها کار پژوهشی بر نمی آید مانند بخش کشاورزی.

ستاری تاکید کرد: در حوزه تجاری سازی فقط شرکت ها به خصوص شرکت های خصوصی می توانند شرکت کنند.

معاون علمی و فناوری رئيس‌جمهور ادامه داد: حوزه گیاهان دارویی یک حوزه پر ظرفیت است که ما از آن حمایت می کنیم.

باید فرهنگی نفتی را از زندگی خود دور کنیم

وی تصریح کرد: این استان در حوزه دام می تواند یک قطب کشور باشد و توصیه می کنیم پژوهشگران از صندوق نوآوری استفاده کنند.

وی بیان کرد: دو صندوق وجود دارد یکی صندوق نوآوری است و دیگری صندوق پژوهشگران که در صندوق نوآوری تا سقف 300 میلیون تومان وام قرض الحسنه می دهیم و بالاتر از این مبلغ را تا سقف 17 درصد وام می دهیم.

معاون علمی و فناوری رئيس‌جمهور گفت: شرکتی که دانش بنیان شود به طور اتوماتیک می تواند جنس و کالایی را که تولید می کند با لیزینگ 12 درصد بفروشد.

ستاری عنوان کرد: مردم باید شیرینی پژوهش را در زندگی روزمره خود حس کنند و ما باید دانشگاه کارآفرین داشته باشیم.

معاون علمی و فناوری رئيس‌جمهور گفت: دانشگاه هایی که به دانشجویان یاد بدهند چگونه شرکت های خود را راه اندازی کنند نه اینکه چگونه کارمند شود و باید فرهنگی نفتی را از زندگی خود دور کنیم تا بتوانییم اقصتاد دانش بنیان را پی ریزی کنیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری: چهارمحال و بختیاری از نظر کیفی همچنان کمبود هایی دارد

استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در نشست گفت: توجه به توسعه دانش یکی از مهمترین اقدامات در راستای توسعه استان ها به شمار می رود.

قاسم سلیمانی تاکید کرد: توصیه ها و نظرات نخبگان باید در همه حوزه ها مورد توجه قرار گیرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: استان چهارمحال و بختیاری با وجودی که از نظر کمی رشد خوبی داشته است و بعد از انقلاب توسعه و پیشرفت های قابل توجهی داشته است ولی از نظر کیفی این استان همچنان کمبود هایی دارد.

وی بیان کرد: هم اکنون این استان ظرفیت های بزرگی مانند آب و هوا مناسب، زمینه توسعه گیاهان دارویی، جاذبه های گردشگری و... را دارد که باید برای توسعه استان از انها بهره گرفت.

استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: باید با تکیه بر علم و دانش در راستای توسعه استان گام های بیشتری برداشته شود.