در دیدار با ولایتی

وزیر خارجه قبرس: ایران و قبرس منافع و تهدیدات مشترکی دارند

وزیر خارجه قبرس گفت: با توجه به عضویت قبرس در اتحادیه اروپا و وجود اشتراک نظر میان ایران و این کشور قبرس می تواند انتقال دهنده صحبت های ایران و کشورهای منطقه در اتحادیه اروپا باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ایوانیس کاسولیدس، وزیر خارجه قبرس پس از دیدار عصر شنبه با علی‌اکبر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران حاضر شد و در رابطه با این دیدار و گفت‌و‌گوهای انجام شده در آن گفت:‌ این دیدار بسیار سازنده بود و تبادل نظرهای مثبتی در مورد تحولات منطقه صورت گرفت. از سوی دیگر با وجود این که قبرس جزیی از اتحادیه اروپا است ولی من کشورمان را جزیی از منطقه خاورمیانه می‌دانم.

او ادامه داد:‌ مواضع ما با ایران در قبال کشورهایی مانند لبنان، عراق و سوریه یکسان است و ما علایق مشترکی داریم و هم‌چنین خطرات مشترکی نیز ما را تهدید می‌کند.

وزیر خارجه قبرس با اشاره به عضویت این کشور در اتحادیه اروپا تاکید کرد: یکی از دلایل سفر من به ایران این است که قبرس به عنوان عضو اتحادیه اروپا می‌تواند از سوی ایران و کشورهای منطقه نیز در اتحادیه اروپا صحبت‌هایی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، ولایتی نیز پس از این دیدار به اشتراک نظرهای ایران و قبرس بر سر مسائلی مانند عراق و فلسطین تاکید کرد و گفت: ما از حمایت‌های قبرس در قبال تهاجم اسراییل نیز تشکر می‌کنیم و تاکید دارم که روابط ایران و قبرس روابطی مثبت است.

انتهای پیام

کد N668389