ندیمی در تذکرشفاهی:

مشکلات دولت را درک می‌کنیم/دولت پاسخگو واردات 4 برابری برنج در کشور باشد

مجلس

مسائل مردم و جامعه اقتضا می‌کند که تصمیمات انقلابی گرفته شود همچنین دولت باید نمایندگان مجلس را یاری کند تا در کمیسیون تلفیق و در جریان بررسی لایحه بودجه 94 پردرآمدها از لیست یارانه‌بگیران خارج شوند.

نماینده مردم لاهیجان تاكید كرد: ما مشکلات دولت را درک می‌کنیم اما مسائل مردم و جامعه اقتضا می کند که تصمیمات انقلابی گرفته شود همچنین دولت باید نمایندگان مجلس را یاری کند تا در کمیسیون تلفیق و در جریان بررسی لایحه بودجه 94 پردرآمدها از لیست یارانه‌بگیران خارج شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ابوذر ندیمی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی با انتقاد از وضعیت کشاورزان منطقه گفت: ما از روی کشاورزان خجالت زده‌ایم زیرا هنوز به طور مثال وام زراعی چای کاران داده نشده از این رو دولت باید پاسخ دهد که چه زمانی می‌خواهد به تعهدات خود پاسخ دهد.

وی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طولانی شدن روند مربوط به امور زراعی و استخدام ناظران حوزه چای و برنج اظهار داشت: دولت باید پاسخگو باشد که چرا 4 برابر نیاز کشور برنج وارد شده و چرا در اوایل امسال و در سال بعد پیش بینی واردات این محصول انجام شده است که با این اقدامات این سوال پیش می‌آید که آیا دولت می‌خواهد با برنج کاران بجنگد.

نماینده مردم لاهیجان ادامه داد: از طرفی دیگر کشور به حدود 500 هزار تن برنج وارداتی نیاز دارد اما متأسفانه حدود 2 میلیون تن برنج وارد شده و این اقدام هنوز ادامه دارد.

ندیمی در تذکری دیگر به وزارت نیرو درباره اجرایی نشدن سدهای استان گیلان به ویژه سد دیلمان و لایروبی نشدن انهار منطقه بیان كرد: وزیر کشور باید همچنین در جهت اجرای قانون تقسیمات کشور عمل کند. همچنین وزارت آموزش و پرورش باید معوقات فرهنگیان که حق مسلم این افراد است را پرداخت کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر لزوم اجرای بیمارستان دیلمان و استمهال وام‌های کشاورزی استان گیلان تأکید کرد و یادآور شد: ما مشکلات دولت را درک می‌کنیم اما مسائل مردم و جامعه اقتضا می‌کند که تصمیمات انقلابی گرفته شود همچنین دولت باید نمایندگان مجلس را یاری کند تا در کمیسیون تلفیق و در جریان بررسی لایحه بودجه 94 پردرآمدها از لیست یارانه‌بگیران خارج شوند.

کد N667998