ادامه عملیات ضد تروریسم در استرالیا/ دو نفر بازداشت شدند

سیاسی

همزمان با برگزاری شانزدهمین دوره جام ملت های آسیا در استرالیا در ادامه عملیات مبارزه با تروریسم به چهار خانه در شهر سیدنی دو نفر بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری فرانسه با اشاره به بازداشت دو نفر در پی حملات تروریستی در سیدنی استرالیا و ادامه تحقیقات در زمینه شناسایی تروریست ها در سوریه و عراق گزارش داد که این افراد امروز شنبه محاکمه می شوند.

پلیس استرالیا با اشاره به بازداشت این افراد در چارچوب تحقیقات پلیس درباره حمایت‌ مالی افراد از گروههای تروریستی خارجی اعلام کرد که یکی از افراد دستگیر شده به خاطر نگهداری اسلحه در خانه خود در غرب سیدنی و نفر دوم نیز به خاطر داشتن مواد مخدر متهم شده است.

بازداشت این افراد درحالیست که دولت استرالیا با اشاره به مبارزه 70 شهروند این کشور در صفوف گروه تروریستی داعش از افزایش ضریب امنیتی در این کشور و تدابیر امنیتی خبر داده است.

همچنین همزمان با افزایش سطح تهدیدات تروریستی در استرالیا، پلیس فدرال روز پنجشنبه از بازداشت یک فرد مسلح به چاقو مقابل پارلمان در کانبرا خبر داد.

این رویداد در پی بحران گروگانگیری در یک کافه در شهر سیدنی استرالیا در آستانه مسابقات فوتبال جام ملت‌ های آسیا بود. گروگان گیران مربوط به گروه داعش هستند. گروگان گیران از افرادی که داخل کافه هستند، خواسته‌ اند پرچم‌ هایی که جملات عربی روی آنها نقش بسته و شبیه به پرچم داعش است را پشت شیشه‌ ها نصب کنند.