لاریجانی:

راهکارهای نجات دریاچه ارومیه را بررسی می‌کنیم

علي لاريجاني

رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به فرودگاه ارومیه گفت: نیاز به بررسی وضعیت استان باعث شد تا به این استان سفر کنم تا از نزدیک وضعیت فعلی و توسعه استان مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، علی لاریجانی در جمع خبرنگاران گفت: در این سفر که با استاندار و نماینده ولی فقیه و صنعتگران استان دیدار خواهم کرد و در همایش وحدت حضور خواهم یافت تصویری روشن از شرایط استان ترسیم خواهد شد تا در فصل بودجه وضعیت استان آذربایجان غربی مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم قم خاطر نشان کرد:‌ دریاچه‌ی ارومیه یکی از دغدغه‌های نمایندگان مجلس است، جلساتی هم برای بررسی این مساله در مجلس برگزار شده است، امروز نیز از نزدیک وضعیت این دریاچه را بررسی می‌کنیم، تا بتوانیم به راهکارهایی برای نجات دریاچه برسیم.

احیای دریاچه ارومیه از مسائل اساسی ماست چون هم اثرات زیست محیطی دارد و هم اثرات توسعه‌ای .

لاریجانی، بررسی نحوه توسعه صنعت و کشاورزی استان آذربایجان غربی و توجه به مشکلات دامداران را از دیگر برنامه‌های سفرش به مرکز استان آذربایجان غربی اعلام کرد و افزود: هم زیستی مسالمت آمیز میان اقوام، ادیان و مذاهب مختلف جزو متن تفکر اسلامی است و به همین دلیل در قرون مختلف هم اقوام و هم مذاهب مختلف با یکدیگر هم‌زیستی مسالمت آمیز داشته‌اند.

وی ادامه داد: این تربیت اسلامی است شرایطی که در دهه‌های اخیر در منطقه می‌بینید یکی از دلایلش ورود عوامل خارجی است که سعی دارد سبک زندگی مسالمت آمیز را در منطقه به هم بریزند، که البته در جایی توفیقاتی داشته‌اند اما در رویکرد جمهوری اسلامی وحدت به عنوان یک پایه حرکت است.

وی با اشاره به اهمیت کنفرانس وحدت که امروز در مرکز استان آذربایجان غربی برگزار می‌شود گفت: روز گذشته نیز مقام معظم رهبری فرمودند "موضوع وحدت یکی از گفتمان‌های اساسی نظام است" اگر چه ممکن است در منطقه نگاههای دیگری به مساله وحدت وجود داشته باشد اما مشرب ما برای وحدت اقوام ، ادیان، و مذاهب تغییر نمی‌کند.

انتهای پیام

کد N667853