پیرموذن در جمع خبرنگاران:

وجبی از جنگل ابر برای جاده تخریب نمی‌شود

مجلس

شاید فراکسیون‌هایی مانند کشاورزی نظر دیگری داشته باشد و بخواهند جاده بکشند اما نظر اکثر مجلس منع ساخت جاده در جنگل ابر است.

نماینده مردم اردبیل گفت: مسئولانی که مصر به احداث جاده‌ای از میان جنگل ابر هستند٬ می‌تواند با تامین اعتبار اقدام به احداث تونل کامل در این منطقه بکنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، کمال‌الدین پیر‌موذن در حاشیه صحن علنی مجلس در جمع خبرنگاران گفت: اخیرا 151 نماینده درنامه‌ای خواستار اجرایی شدن پروژه جاده جنگل ابر حدفاصل علی‌آباد و شاهرود شدند.

وی گفت: دراین رابطه هیاتی از مجلس به دعوت استانداری و سازمان محیط زیست برای بررسی به این شهر سفر کردند.

این نماینده مجلس گفت: در این هیات هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست، تعدادی از نمایندگان کمیسیون کشاورزی، امنیت ملی و سیاست خارجی و عمران مجلس حضور داشتند.

وی گفت: در نهایت با توجه به نظر کارشناسان، اساتید و نماینده رهبری در استان و نظر هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست به استناد قانون صیانت از جنگل‌ها و با توجه به مسئله اکوتورسیم در کشور قرار و اعلام شد که وجبی از جنگل ابر برای جاده تخریب نمی‌شود. البته مسئولانی که مصر به احداث چنین جاده‌ای هستند٬ می‌تواند با تامین اعتبار اقدام به احداث تونل کامل در این منطقه بکنند.

وی در پایان گفت: نظر مجلس و هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست در این موضوع به هیچ وجه برنمی‌گردد البته شاید فراکسیون‌هایی مانند کشاورزی نظر دیگری داشته باشد اما نظر اکثر مجلس منع ساخت جاده در جنگل ابر است.

 

کد N667755