ایندیپندنت خبر داد:

سه خانواده آمریکایی حامیان اصلی تبلیغات انتخاباتی «بنیامین نتانیاهو»

سیاسی

یک روزنامه انگلیسی در گزارشی اعلام کرد که آمارهای رسمی در اسرائیل نشان می دهد که 90 درصد از هزینه تبلیغات انتخاباتی «بنیامین نتانیاهو» از سوی آمریکایی ها تامین می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه ایندیپندنت در گزارشی اعلام کرد اسناد رسمی صادر شده از سوی دفاتر نظارتی بر دولت رژیم اسرائیل نشان می دهد که 90 درصد از هزینه های تبلیغات انتخاباتی «بنیامین نتانیاهو» رئیس حزب لیکود و نخست وزیر اسرائیل از سوی آمریکایی ها تامین می شود.

در این گزارش اعلام شده که در جریان تبلیغات انتخاباتی نتانیاهو در رقابتهای انتخاباتی گذشته تنها سه خانواده آمریکایی نیمی از هزینه های لازم در این زمینه را برای وی تامین کرده اند. خانواده «والیک» از ایالت فلوریدا که صاحب فروشگاههای متعدد در فروگاههای آمریکا هستند، خانواده «اشتونشتاین» صاحب برند پوشک «ایگل» و خانواده «باک» از نیوجرسی سه خانواده آمریکایی هستند که نیمی از هزینه های انتخاباتی نتانیاهو در انتخابات قبلی را فراهم کرده اند.

بنیامین نتانیاهو 65 ساله اخیرا در انتخابات داخلی حزب لیکود به عنوان سر لیست این حزب انتخاب شد تا در انتخابات 17 مارس آتی برای احراز مجدد پست نخست وزیری در صورتی پیروزی حزبش، شانس داشته باشد.