تظاهرات خبرنگاران تونسی با درخواست تعیین سرنوشت خبرنگاران دربند داعش

سیاسی

در پی انتشار اخباری مبنی بر اعدام خبرنگاران تونسی ربوده شده توسط داعش، صدها خبرنگار با تجمع در تونس ضمن اعلام همبستگی با این خبرنگاران از مسوولان خواستند برای مشخص شدن سرنوشت آن‌ها اقدامات فوری اتخاذ کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، بیش از 400 خبرنگار و تعدادی از فرهیختگان و سیاستمداران تونسی روز جمعه در خیابان "الحبیب بو رقیبه" در مرکز پایتخت تونس تجمع کردند.

این تجمع در پی انتشار اخباری ضد و نقیض مبنی بر اعدام دو خبرنگار تونسی ربوده شده توسط داعش در شهر برقه لیبی برپا شد.

در همین حال، هشام السنوسی، عضو هیات‌ مستقل رسانه‌ها در تونس در مصاحبه با خبرگزاری آلمان عنوان داشت: این تجمع پیامی به نهادهای دولت است، چراکه آنچه در لیبی رخ می‌دهد، خطری برای خبرنگاران است. هرچند که تعامل با طرف لیبیایی دشوار است زیرا نظام مشخصی در این کشور وجود ندارد.

وی افزود: آنچه در لیبی رخ داد نمی‌تواند جدا از کشتار مجله "شارلی ابدو" در فرانسه و کشتار بیش از 100 خبرنگار توسط تندروها در الجزایر باشد.

پیشتر گروهی که خود را وابسته به داعش در شهر برقه لیبی اعلام کرده بود از اعدام "سفیان الشورابی" و" نذیر القطاری"، دو خبرنگار تونسی خبر داد اما این خبر تا به امروز توسط منابع رسمی در تونس تایید نشده است.

سفیان الشورابی، خبرنگار و فعال و وبلاگ‌نویس و نذیر القطاری، عکاس تونسی زمانی که در ماموریت رسانه‌ای در شهر برقه لیبی بودند، از سوم سپتامبر گروگان گرفته شدند.

انتهای پیام

کد N667398