یونسی در همایش معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی:

برای حل مشکلات سیاسی منطقه باید مشکلات داخلی خود را حل کنیم

دولت

اهداف داخلی وحدت مهم تر از اهداف خارجی آن است. سه ارزش امنیت، عدالت و توسعه در جامعه‌ای اتفاق می اقتد که در آن وحدت وجود داشته باشد، کسانی که مدام بر طبل اختلافات می کوبند بزرگترین خطر آفرینان برای عدالت، امنیت و توسعه هستند.

دستیار ویژه رئیس‌ جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، وحدت داخلی را پایه و اساس وحدت خارجی خواند و گفت: تا این ارزش به یک گفتمان مسلط در ذهن و عمل تبدیل نشود، مشکلات اساسی جهان اسلام نیز حل نخواهد شد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس‌جمهور ظهر جمعه در نخستین همایش سراسری معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی که به مناسبت هفته وحدت در محل پژوهشکده امام خمینی(س) و انقلاب اسلامی برگزار شد، هفته وحدت را وقت مناسبی برای تقویت و اشاعه گفتمان وحدت در جامعه خواند و گفت: حل مشکلات جهان اسلام با وحدت امکان پذیر است.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی افزود: در نظریات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، وحدت نه یک تاکتیک بلکه استراتژی عنوان شده است و برای نجات اسلام و مسلمین راهی جز وحدت وجود ندارد.

یونسی با تاکید بر اینکه بدون وحدت کشور به توسعه دست نخواهد یافت، اظهارداشت: اهداف داخلی وحدت مهم تر از اهداف خارجی آن است. سه ارزش امنیت، عدالت و توسعه در جامعه‌ای اتفاق می اقتد که در آن وحدت وجود داشته باشد، کسانی که مدام بر طبل اختلافات می کوبند بزرگترین خطر آفرینان برای عدالت، امنیت و توسعه هستند.

وی ادامه داد: برای حل مشکلات سیاسی منطقه باید مشکلات داخلی خود را حل کنیم که راهکار آن انجام کار فرهنگی و پذیرش یکدیگر است. باید ابتدا در داخل کشور به وحدت برسیم تا بتوانیم منادی وحدت در جهان باشیم.

کد N667223