ابوترابی فرد در آغاز جلسه علنی مجلس:

عزت و اقتدار امروز مرهون مدافعان حریم اسلام و ملت ایران است

سیاسی

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: امروز عزت، اقتدار، دانش و فناوری را مرهون مردانی هستیم که از حریم مقدس اسلام و ملت ایران دفاع کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۱۹ دی ماه سال ۱۳۵۶ نماد پیوند ناگسستنی ملت ایران با فقه و مرجعیت برآمده از آموزه های دینی است، گفت: مردم شریف قم با رویارویی با نظام سلطه در کنار قامت بلند و استوار مرجعیت شیعه ایستادند و از حریم دین دفاع نمودند.

مردم بزرگوار و متدین قم در طول تاریخ همیشه پرچمدار دفاع از حق و دلباختگی به ساحت مقدس اهل بیت بودند، اگر این موقعیت فاخر دین مدار مردم قم نبود، آنها امروز مفتخر به حضور پایگاه رفیع فقاهت و مرجعیت شیعه در این دیار نبودند. اگر موقعیت فاخر مردم دین مدار نبود مرجعیت برآمده از دین، قیام مقدس خود را در برابر تاریخ در ۱۵ خرداد ۴۲ از این شهر آغاز نمی کرد.

ابوترابی فرد ادامه داد: برای مردم شهیدپرور قم که در طول حیات سیاسی خود در کنار اهل بیت و فقهای خواستار حریم تشیع ایستادند و امروز نیز در کنار رهبری انقلاب از حریم اسلام، قرآن، فقاهت و مرجعیت دفاع می کنند، آرزوی توفیق داشته و شهادت شهدای ۱۹ دی ۵۶ از جمله حجت الاسلام ناصری را تسلیت عرض می کنیم.

نماینده مردم تهران همچنین با اشاره به آغاز عملیات کربلای ۵ در ۱۹ دی سال ۱۳۶۵، گفت: این روز یادآور مردان حماسه سازی است که برگ های زرین دفاع مقدس را خلق کردند و برای ملت ایران عزت آفریدند.

وی گفت: امروز آنچه از عزت، اقتدار، دانش، فناوری، ایمان و صلابت داریم مرهون مردانی است که در دفاع مقدس در خدمت بنیانگذار عظیم الشان انقلاب ایستاده و از حریم مقدس اسلام و ملت ایران دفاع کردند.

ابوترابی فرد همچنین شهادت جانباز سرافراز شهید سردار کولیوند را تبریک و تسلیت گفت و برای خانواده آن شهید علو درجات را مسئلت نمود.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در پایان همچنین در توضیح علت تاخیر آغاز جلسه علنی مجلس، گفت: امروز روز حضور همکاران در حوزه های انتخابیه و فعالیت های جانبی مجلس بود اما به خاطر ضرورت و آیین نامه داخلی مجلس، جلسه علنی تشکیل دادیم و همین امر باعث رسیدن با تاخیر همکاران به جلسه علنی شد.