۱

سرلشکرجعفری:عزت اسلامی به توان اقتصادی نیست،به حفظ روحیه انقلابی است

  • ۶بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه
محمدعلی عزیز جعفری

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اگر امروز این همه برکات و دستاوردهای عظیم معنوی انقلاب در دنیا نمایش داده می‌شود، زمینه آن ایستادگی در دوران دفاع مقدس است .


به گزارش واحد مرکزی خبر ، سرلشکر جعفری در نهمین سالگرد یادبود شهدای عرفه و شهید کاظمی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران عزت، سربلندی و محبوبیت بی‌نظیری در بین همه آزادگان جهان دارد افزود : باید در ابعاد دیگر انقلاب مانند بُعد ظلم‌ستیزی، ایستادگی و عمل کنیم و در این بُعد نیز نگاهمان به فرامین مقام معظم رهبری باشد که دلسوزانه دغدغه پیشبرد اهداف انقلاب را دارند.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش به اوضاع سوریه و دسیسه‌های استکبار برای این کشور اشاره کرد و گفت: در سوریه همه دیدند که استکبار چه کرد ، فقط مانده بود لشکرکشی و نظام بشار اسد را ساقط کنند اما درک و فهم انقلابی مردم سوریه مانع این کار شد و این درک و فهم انقلابی مدیون حرکت ظلم‌ ستیزی انقلاب اسلامی است که شهدای ما آن را رقم زدند.

وی افزود: ممکن است حرف حقی را بشنویم و از آن دفاع کنیم اما در این بین امکان دارد برخی سیاسیون ملاحظه‌کاری و تردید کنند که چگونه حرف بزنند تا مردم خوششان بیاید ولی شهدا و مومنین اینگونه نیستند و ما نیز باید همین راه را ادامه دهیم.

 

وی افزود : یکسری از شهدای خاص نیز داریم که شهدای کربلا از اینگونه افراد بودند و شهید کاظمی نقش شهدای کربلا را داشت، علمدار بود، فرمانده لشکری بود که وقتی در قرارگاه به او ماموریت می‌دادیم خیالمان راحت می‌شد که موفق می‌شود.

وی ادامه داد : شهید کاظمی با درایت، زیرکی، هوشیاری و شجاعت بالایی که داشت مانع آن می‌شد که عراقی‌ها موفقیتی کسب کنند و هیچ لشکر عراقی در برابر او دوام نمی‌آورد.

سرلشکر جعفری گفت : نقش شهید کاظمی در عملیات‌های دفاع مقدس بسیار تعیین کننده بود و ما باید از این شهیدان درس بگیریم و دنبال آنان برویم. عزت اسلامی به توانمندی اقتصادی و مسائل دیگر نیست بلکه به روحیه انقلابی و حفظ این روحیه است.

وی با بیان این مطلب که جهاد تنها جنگ مسلحانه با دشمنان خارجی نیست افزود : جهاد در راه خدا در عرصه‌های اجتماعی نیز امکانپذیر است، انقلاب ما در این بعد عقب‌تر از بُعد ظلم‌ستیزی است که باید با تلاش و کوشش مضاعف به این هدف انقلاب نیز دست یابیم و این برعهده هنرمندان ، سیاسیون، فرهنگیان و همه آنهایی است که می‌توانند در جامعه نقش داشته باشند و این تکلیفی بر دوش آنهاست.

وی با بیان اینکه این انقلاب پس از 1400 سال به دست ما رسیده است ادامه داد : دیدید که برخی ها در حق این انقلاب چه جفایی می کنند و در سال 88 به خاطر چهار تا رای نظام را زیر سؤال بردند و سپس اسمش را هم حق‌محوری و حق‌طلبی گذاشتند.

فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی گفت : انشاءالله خداوند به ما در پیشبرد اهداف انقلاب یاری کند و جوانان ایرانی نیز با الگو گرفتن از راه شهدا مسیر را هموار‌تر کنند.

1717

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.