گروگانگیری سوم در جنوب فرانسه کلید خورد

گروگانگیری, فرانسه, گروگانگیری در فرانسه

با حمله یک سارق مسلح به یک جواهرفروشی در شهر «مونت پولیه» در جنوب فرانسه، گروگانگیری سوم امروز فرانسه، کلید خورد.

خبرگزاری فارس: با حمله یک سارق مسلح به یک جواهرفروشی در شهر «مونت پولیه» در جنوب فرانسه، گروگانگیری سوم امروز فرانسه، کلید خورد.

در دو حادثه گروگان‌گیری دیگر امروز، 4 نفر کشته شدند. مورد اول از صبح و با تعقیب و گریز در اتوبان «آ یک» در شمال پاریس آغاز شد.

سعید و شریف کواشی، دو برادری که عوامل حمله دیروز به دفتر هفته‌نامه «شارلی ابدو» بودند و 12 نفر را کشته بودند، امروز یک ماشین دزدیدند و با یک گروگان، در یک ساختمان کوچک در شمال پاریس موضع گرفتند.

پلیس‌ آنها را محاصره کرد و در آخر کشت؛ گروگان سالم است.

آمریکایی‌ها روز پنج‌شنبه اعلام کردند که سعید سال 2011 به یمن رفته بود و در آنجا در میان اعضای القاعده، تعلیمات نظامی دیده بود. پیش از این هم اعلام شده بود که این تروریست 34 ساله، تابستان سال گذشته به سوریه رفته بوده است.

حادثه دوم را یکی از دوستان سعید رقم زد، «امدی کولیباری» که هم‌سلولی سعید کواشی در زندان بود، پس از حمله دیروز به یک پلیس زن و از پای درآوردن وی در جنوب پاریس، این بار به یک مغازه گوشت فروشی مخصوص یهودیان در شرق پاریس حمله کرد و چندین نفر را گروگان گرفت.

«امدی» گفته بود اگر به سعید و شریف در آن سوی پاریس حمله شود، گروگان‌های وی در این سوی پاریس خواهند مرد.

پلیس هم با توجه به این تهدید جدی، به صورت همزمان به هر دو تیم گروگان‌گیر حمله کرد و آنها را کشت.

حمله به مغازه تحت تصرف «امدی» اما خونبارتر بود، وی به همراه 3 تن از گروگانان خود کشته شد.

22:18 یک مقام پلیس که نمی‌خواهد نامش فاش شود به خبرنگار «هافینگتون» پست گفته که گروگان‌گیر، درب‌های مغازه را به روی خود قفل کرده؛ این مقام همچنین می‌گوید که پلیس آماده حمله به مغازه است.

21:46 مذاکره‌کننده پلیس سوار بر یک ون آبی، به محل رسید.

21:32 شبکه خبری «آرتی‌ال» می‌گوید که عامل حمله، یک مرد مسلح است.

20:36 خبرنگار رادیو بی‌بی‌سی و شبکه خبری راشاتودی می‌گویند که دو گروگان در این جواهرفروشی به دام افتاده‌اند. مسیرهای منتهی به خیابان تجاری «آرژانتین» هم توسط ماشین‌ها و موانع پلیس، مسدود شده است.

20:34 پلیس محل را محاصره کرده و خبری از انگیره و یا هویت گروگان‌گیران نیست.
کد N667038