بیست‌وهشتمین کنفرانس وحدت اسلامی

اراکی: تشکیل امت واحده اسلامی دور از دسترس نیست

هفته وحدت,مجمع تقريب,آيت‌الله اراكي,وحدت,بیست‌وهشتمین کنفرانس وحدت اسلامی

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: بدون شک امت اسلامی سراسر جهان را پر از عدل می‌کند و این عمل به زودی محقق می‌شود.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله محسن اراکی در سومین روز از بیست‌وهشتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با عنوان "امت واحده اسلامی؛ چالش‌ها و راهکارها" و در نشست تکریم شخصیت‌های تقریبی با بیان این‌که «آینده از آن اسلام است و عدالت اسلامی دیر یا زود سراسر جهان را می گیرد» اظهار کرد: برای اینکه عدالت فراگیر شود باید زمینه سازی‌هایی صورت بگیرد و زمینه سازی آن بر دوش جوانانی است که باید بتوانند تمدن عظیم و بزرگی را به منصه ظهور برسانند.

وی ادامه داد: برای اینکه امت واحده اسلامی شکل بگیرد سنگ بنای آن را پیامبر اسلام (ص) بنا کرد و مرحله بعدی آن توسط علمای اسلام و سیره پیامبر (ص) عملی می‌شود و مرحله دوم اکنون پیش رو است و برای رسیدن به آن مرحله راه زیادی نیست و دور از دسترس نمی‌باشد.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: گروه‌های تکفیری در کشورهای اسلامی تلاش می‌کنند که فضای تیره‌ای را به وجود بیاورند و سبب اختلاف نظرها شوند ولی ما معتقدیم که این تلاش‌ها به جایی نخواهد رسید و تنها چیزی که از کار آن‌ها باقی می‌ماند این است که به نفع مردم کار می‌کنند و سبب می‌شوند که وحدت مسلمانان بیشتر شود.

اراکی در ادامه با بزرگداشت جایگاه امام موسی صدر (ع) به معرفی شخصیت شیخ سعید شعبان و آیت‌الله واعظ‌زاده خراسانی پرداخت و گفت: شیخ سعید شعبان تلاش‌های مجدانه و طاقت فرسایی برای تربیت نسل جوان در لبنان داشت.

وی ادامه داد:‌ ما بنا داریم از تلاش‌های گسترده آیت الله واعظ زاده خراسانی تجلیل کنیم و همچنین از تلاش‌های علمایی که بیش از نیم قرن در راه خدا و گسترش علم و معرفت و وحدت کلمه در عرصه‌های مختلف تلاش کردند، تجلیل کنیم.

انتهای پیام

کد N666877