سرکوب اپوزیسیون بنگلادش و ادامه اعتراضات ضد دولتی

در بحبوحه اعتراضات ضد دولتی بنگلادش که هفت کشته و صدها مجروح بر جای گذاشته است، دولت داکا سرکوب گسترده اصلی‌ترین حزب اپوزیسیون را آغاز کرده و در جریان آن معاون رئیس حزب بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، تنش‌های سیاسی میان شیخه حسینه، نخست‌وزیر بنگلادش و خالده ضیاء، رهبر اپوزیسیون حزب ناسیونالیست از روز دوشنبه وخیم‌ شده است. از آن روز معترضان به مناسبت انتخابات پارلمانی سال گذشته که اپوزیسیون ناسیونالیست آن را بایکوت کرد، همچنان با پلیس درگیرند و در خیابان‌ها حضور دارند.

آغاز موج جدید تنش‌ها میان رقبای سیاسی موجب ناآرامی مدنی و اقتصادی شده است و برخی از منتقدان معتقدند که هدف خالده ضیاء و حزبش عزل دولت است. خالده ضیاء می‌گوید که شیخه حسینه باید از قدرت کناره‌گیری کرده و انتخابات جدیدی برگزار شود و تا آن زمان، دولتی بی‌طرف قدرت را بدست بگیرد.

نخست‌وزیر بنگلادش با رد این درخواست‌ها می‌گوید که دولتش همچنان فعال خواهد بود. گروه‌های حقوق بشری نسبت به بازداشت صدها تن از حامیان اپوزیسیون بنگلادش ابزار نگرانی کرده و به سرکوب گسترده رسانه‌ها به دست نیروهای امنیتی اعتراض کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N666875