خطیب امروز نماز جمعه تهران: بصیرت به معنای دشمن شناسی و به موقع وارد میدان شدن است

سید احمد خاتمی,نماز جمعه

ایسنا نوشت:

آیت الله احمد خاتمی گفت: شباهت‌های سه حادثه 19 دی 56 ، 22 بهمن 59 و 9 دی 88 ، بصیرت،‌ منشاییت ولایت و به راه انداختن جنگ احزاب بود.

آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بزرگداشت سه حادثه 19 دی سال 56 ، 22 بهمن و 9 دی سال 88 حرکتی مجاهدت آمیز است گفت: این سه حادثه سه وجه شباهت دارند که اولین شباهت آن‌ها این است که در هر سه عنصر بصیرت موج می زد و بصیرت به معنای دشمن شناسی و به موقع وارد میدان شدن است.

او گفت: در 9 دی سال 88 فتنه گران آمده بودند سرمایه انقلاب و نظام اسلامی را به تاراج ببرند و کشور را ناامن نشان بدهند و 9 ماه به هر مناسبتی آتش به پا می کردند، اما مردم به موقع وارد میدان شدند و به آن‌ها تو دهنی زدند و سفره شان را جمع کردند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه شباهت دیگر سه حادثه 19 دی ، 22 بهمن و 9 دی منشایت ولایت بود و گفت: 9 دی مردم فهمیدند که فتنه گرایان ولایت را هدف قرار دادند پس همه به میدان آمدند و یک پارچه شعار«این همه لشکر آمده ،‌به عشق رهبر آمده » را سر دادند.

خاتمی گفت: شباهت دیگر سه حادثه فوق این بود که در هر سه روز جنگ احزاب به راه انداختند و همانطور که در 19 دی سال 56 گروهی که امروز اسمشان 1+5 است از شاه حمایت کردند در 9 دی هم آمریکا و اسرائیل و رژیم صهیونیستی وارد میدان شدند با این تفاوت که سلطنت طلب ها‌،منافقان،‌رقاصه های فراوری‌و استحاله شده ها نیز در صف آن‌ها قرار گرفتند و امت بصیر و هوشیار که به حق از خواص هستند در صف دیگر قرار گرفتند.

امام جمعه موقت تهران گفت: می خواهند شما مردم 9 دی را فراموش کنید اما به فضل خدا مردم فراموش نخواهند کرد.

خاتمی با بیان اینکه حمله تروریستی در فرانسه را به شدت محکوم می کنیم گفت: اسلام کشتن بی گناهان را اجازه نمی دهد. چه در پاریس ، سوریه ، عراق و یمن باشد یا در پاکستان و افغانستان.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه عامل این کشتار این همه بی‌گناه کیست و چه کسی سلاح تروریست ها را تامین می‌کند گفت: دلار آمریکا ، پوند انگلیس و یوروی اتحادیه اروپا از تروریست ها حمایت می‌کند و این آمارها را در آستینشان پرورانده‌اند و این تروریست ها از حمایت های سیاسی و همپیمانانشان پرورانده شدند.

او در ادامه خطاب به آمریکا و انگلیس گفت: حالا که صابون ترور به تنتان خورده است بدانید راهی که ده سال است می ‌روید و تروریست ها را تائید می کنید، بیراه است و از آن دست بردارید. البته اگر راست می گویید و در پی دفاع از حقوق بشر و انسانیت هستید.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اعتراضات مسالمت آمیز چند ساله در بحرین گفت:‌ اعتراضات مردم کاملا مسالمت آمیز است اما دولت بحرین وحشیانه ترین برخوردها را با مردم دارد و بیش از 1000 نفر را به شهادت رسانده و صدها نفر را در زندان ها کرده است و اخیراً نیز شیخ علی سلمان ، دبیر حزب ملی الوفاق را دستگیر کرده است و من از این طریق به حکام بحرین می گویم این کار ها را قبل از شما شاه انجام داده بود ولی هر روز به زوالش نزدیک تر شد و بدانید که ملت پیروزند.

آیت الله احمد خاتمی در ابتدای خطبه دوم ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت نبی اکرم (ص) و امام صادق (ع) به رحلت آیت الله شیخ یحیی انصاری اشاره کرد و گفت : ایشان وزنه عظیم علم و عمل بودند و از هوس به دور بوده و همواره تا آخر عمر ولایتی بودند.

امام جمعه موقت تهران در خطبه های اول نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه 1489 سال قمری از ولادت پیامبر (ص) ، 1449 سال از مبعث پیامبر (ص) و 1436 سال از هجرت پیامبر (ص) می گذرد گفت: آن زمان که پیامبر (ص) مبعوث شد تنها محمد و علی و خدیجه بودند و امروز بعد از 1449 سال، یک میلیارد و 500 میلیون انسان با افتخار می‌گویند: اشهد ان محمد رسول الله.

خاتمی با اشاره به گزارش مستند شب گذشته تلویزیون گفت:‌در این گزارش روشن شد محبوب ترین نام که در صدر لیست نام هاست و حتی 27 درصد از غیر مسلمانان هم این نام را برگزیده اند، نام مقدس محمد (ص) است.

امام جمعه موقت تهران رمز محبوبیت پیامبر (ص) در جاذبه ایشان و پیامی را که آورده بودند دانست و گفت: پیام رسول اکرم (ص) پیام فطرت،‌زندگی، اخلاق، منطق، وحدت، جامعیت و آزادی بود.

 

 

 

 

45231

کد N666748