ناتو، محور دیدار هاگل و وزیر دفاع اسلواکی در پنتاگون

وزرای دفاع آمریکا و اسلواکی در جریان نشستی در پنتاگون درخصوص سرمایه‌گذاری‌ها در ناتو به رایزنی پرداختند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری روسی اسپوتنیک، چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا در جریان دیدار با مارتین گلواچ، وزیر دفاع اسلواکی در خصوص طیف گسترده‌ای از مسائل از جمله وظایف سرمایه‌گذاری دفاعی اسلواکی در ناتو گفت‌وگو کردند.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون اعلام کرد: آقای گلواچ، وزیر دفاع آمریکا را متقاعد کرد که اسلواکی به وظایفی که در نشست 2014 ولز متعهد شده است، پایبند خواهد بود. وی همچنین تاکید کرد که کشورش به هزینه 6 / 1 درصد از تولید خالص ملی به صنایع دفاعی تا 2020 متعهد است و تا سال 2016 آنها 20 درصد از بودجه دفاعی خود را به مدرنیزاسیون اختصاص می‌دهد.

به گفته جان کربی، وزیر دفاع آمریکا به مدرنیزاسیون ناوگان هلی‌کوپترهای اسلواکی متعهد شده است. چاک هاگل همچنین از وزیر دفاع اسلواکی به دلیل مشارکت در عملیات‌های ابتکاری ناتو از جمله اهدای مهمات برای حمایت از کمپین ضد داعش و طرح استقرار 66 پرسنل نظامی برای حمایت از دولت افغانستان قدردانی کرد.

در جریان نشست ماه سپتامبر 2014 ناتو در ولز انگلیس، اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی به هزینه مقدار مشخصی بودجه و ارتقای توانایی‌ها برای افزایش واکنش‌های ناتو در زمان تشدید شرایط متعهد شدند. کشورهای عضو ناتو همچنین در نشست ولز بر روی تشکیل "نیروی سرنیزه" توافق کردند؛ نیرویی که از کشورهای ناتو در مقابل هرگونه تهدید محافظت می‌کند و می‌تواند ظرف چند روز و یاحتی چند ساعت نیرو مستقر کند.

انتهای پیام

کد N666700