معاون ظریف: آماده ایم با هر کشوری متقابلا ویزا را لغو کنیم

وزارت خارجه

معاون وزیر امور خارجه گفت: وزارت خارجه آمادگی دارد تا با هر کشوری به صورت متقابل لغو روادید را اجرا کند.

ایسنا نوشت:
معاون وزیر امور خارجه گفت: وزارت خارجه آمادگی دارد تا با هر کشوری به صورت متقابل لغو روادید را اجرا کند.

حسن قشقاوی در نشست خبری سومین نشست تخصصی منطقه‌ای گردشگری سلامت ضمن بیان این مطلب گفت: وزارت امور خارجه این آمادگی را دارد تا لغو روادید با هر کشوری را با اولویت کشورهای همسایه در دستور کار قرار دهد.

او ادامه داد: در خصوص ویزای سلامت نیز ما هم اکنون شرایط خاصی داریم و هزینه‌های این نوع ویزا را به 50 درصد کاهش داده‌ایم.

معاون وزیر امور خارجه گفت: تمام استان‌های کشور ما امن هستند و در سال‌های اخیر هیچ مشکلی برای هیچ گردشگری در ایران به وجود نیامده است که این مساله موید وجود امنیت پایدار در سراسر کشور است.

قشقاوی گفت: دستورالعملی که اخیرا در شورای امنیت کشور به تصویب رسیده است در جهت ارتقای وضعیت گردشگران در کشور بوده است و از طرف مقابل برخی ملاحظات امنیتی در آن لحاظ شده است که اظهار نظر در خصوص آن در صلاحیت و تخصص من نیست اما عجالتا برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی در نظر گرفته شده است.

او با اشاره به لغو روادید کشور عراق در ایام اربعین گفت: ما این آمادگی را داریم که در ایام شهادت امام رضا(ع) این مساله را برای تمام همسایگانمان به اجرا در بیاوریم زیرا آن‌ها به گردن ما حق همسایگی دارند.

معاون وزیر امور خارجه گفت: ما توجه خوبی به زائران عراقی داریم و در همین راستا سال گذشته 2 میلیون نفر از این عزیزان وارد کشور ما شدند.
کد N666497