دستغیب به ایسنا خبر داد

بررسی تحولات نفتی هفته آینده در کمیسیون تلفیق

نفت,بودجه 94

کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 94،‌ هفته آینده تحولات نفت و میعانات و مشتقات نفتی را بررسی خواهد کرد.

احمدرضا دستغیب در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به سقوط قیمت نفت و به تبع آن کاهش قیمت محصولات نفتی گفت: هفته آینده کمیسیون تلفیق پیش از ورود به موضوع بودجه موضوع مربوط به کاهش قیمت نفت و تاثیر آن بر محصولات نفتی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی گفت: قطعاً یکی از موضوعات که مربوط به تعیین تکلیف قیمت بنزین برای سال آینده است را در کمیسیون بررسی خواهیم کرد، اما باید توجه کنیم آنچه که در مورد قیمت بنزین در کشورهای دیگر وجود دارد که قیمت بنزین تابعی است از قیمت نفت در کشور ما قابل تسری نیست، یعنی ما محدودیت ها و اقداماتی در اقتصادمان داریم که نمی توانیم شرایط این چنینی را بر قیمت ها اعمال کنیم، بنابراین باید در کلیات و با توجه همه مسائل تصمیم‌گیری شود، البته پیشنهادات مختلفی برای حل این موضوع پیش روی دولت و مجلس هست که انشاء الله در چند هفته آینده باید در این مورد تعیین تکلیف کنیم.

وی تاکید کرد: در مورد قیمت بنزین پس از کاهش بی سابقه قیمت نفت و همچنین سایر محصولات مرتبط با قیمت نفت قطعا باید یک ملاحظاتی در مورد اصلاح سیاست‌گذاری های صورت گرفته در گذشته صورت بگیرد.

دستغیب افزود: بر اساس کاهش قیمت نفت این ملاحظات در نظر گرفته می‌شود. ضمن آنکه باید پیش بینی این را برای سالهای آینده داشته باشیم و نمی توانیم در یک مقطع زمانی کوتاه و برای یک زمان محدود تصمیم گیری کنیم و همه سازوکارهای اقتصاد ما نیز هماهنگ با افزایش و کاهش قیمت ها نیست و عوامل دیگر نیز بر قیمت های ما تاثیرگذارند.

دستغیب در پایان تصریح کرد: کاهش قیمت نفت تنها عامل تاثیرگذار در قیمت گذاری محصولات و مشتقات نفتی نیست و بنزین و سایر محصولات نفتی نیز از این موضوع مستثنی نیستند و نمی‌شود به یک باره و بدون بررسی در مورد قیمت های آن‌ها تصمیم گیری کرد.

انتهای پیام

کد N666491