تلاش نتانیاهو برای سوء‌استفاده از حمله پاریس علیه اسلام و مقاومت

مقامات صهیونیستی با سوء استفاده از حادثه تروریستی در دفتر مجله "شارلی ابدو" در پاریس، سعی دارند جامعه بین‌المللی و به ویژه کشورهای اروپایی را به سمت حمایت از جنگ این رژیم علیه مقاومت فلسطین سوق دهند و پارلمان‌های اروپایی را از تداوم روند به رسمیت شناختن کشور فلسطین منصرف کنند.

مقامات صهیونیستی با سوء استفاده از حادثه تروریستی در دفتر مجله "شارلی ابدو" در پاریس، سعی دارند جامعه بین‌المللی و به ویژه کشورهای اروپایی را به سمت حمایت از جنگ این رژیم علیه مقاومت فلسطین سوق دهند و پارلمان‌های اروپایی را از تداوم روند به رسمیت شناختن کشور فلسطین منصرف کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مقامات صهیونیستی در عین حالی که سعی دارند این رژیم را "شریک واقعی" در جنگ علیه آنچه که از آن به عنوان "تروریسم اسلامی" یاد می‌کنند، معرفی کنند، مدعی شده‌اند که حادثه تروریستی اخیر نشانگر موضع اشتباه فرانسه در اعطای رای موافق به قطعنامه پایان اشغال فلسطین در شورای امنیت است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در راستای بهره گیری از حادثه اخیر برای متقاعد کردن غرب به افزایش حمایت از این رژیم برای مقابله با جنبش‌های اسلامی و به ویژه جنبش مقاومت اسلامی "حماس"، طی تماسی تلفنی با فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه خواستار همکاری پاریس با تل آویو برای ریشه کن کردن "اسلام افراطی" شده است.

نتانیاهو خاطرنشان کرده است که «هدف اصلی "تروریسم اسلامی" نابودی فرهنگ انسانی مبتنی بر آزادی ماست!» و «در صورتی که اروپا به اسرائیل در جنگ قاطعانه علیه "اسلام افراطی" کمک نکند، جنایت‌های هولناکی مانند حادثه تروریستی اخیر پاریس تکرار خواهد شد.»

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وی با تاکید بر این مساله که "اسرائیل در این روز سخت، در کنار فرانسه است» مدعی شد که تروریسم تنها قصد نابودی رژیم صهیونیستی را ندارد، بلکه می‌خواهد همه کشورهای غربی و فرهنگ آنها را نابود کند و فرهنگی مبتنی بر ظلم و استبداد را جایگزین آن کند و بشریت را به سال‌های سال به عقب برگرداند.

هم‌زمان، آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه تندروی اسرائیل نیز تاکید کرد که «جهانیان نباید در برابر "تروریسم" از خود ضعف نشان دهند، بلکه باید قاطعانه و با تلاش‌های یکپارچه با آن مقابله کنند.» لیبرمن با ارسال نامه‌ای به لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه خاطرنشان کرد که «پس از این اقدامات "گروه‌های تروریستی"، نباید اجازه تحقق هیچ دستاوردی به آنها داده شود و باید با آنها مقابله شود.»

لیبرمن با طرح این ادعا که "گروه‌های مقاومت فلسطین افکار مشترکی با مجریان این عملیات تروریستی دارند"، تاکید کرد که این حادثه مستلزم این است که جهانیان از رژیم صهیونیستی در جنگ علیه گروه‌های فلسطینی حمایت کنند.

رسانه‌های صهیونیستی نیز سعی دارند با سوء استفاده از این حادثه، طرف های اروپایی را علیه اقلیت‌های مسلمان جوامع شان تحریک کنند. در همین راستا، شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که حمله تروریستی پاریس "11 سپتامبر فرانسه" بود و اقلیت‌های اسلامی اروپا "بمب ساعتی" هستند.

در حمله تروریستی چند فرد مسلح به دفتر نشریه فرانسوی 12 نفر کشته و 10 نفر دیگر زخمی شدند. کشورهای اسلامی و عربی همگام با تمامی طرف‌های بین‌المللی این حمله تروریستی را محکوم کرده‌اند. وزارت خارجه فلسطین نیز با صدور بیانیه‌ای این حادثه را محکوم کرد.

انتهای پیام

کد N666365