اسنودن: جنگ سایبری بیش از هر کشور دیگری برای آمریکا مخرب است

آمريكا

مقاطعه‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در مصاحبه اخیر خود گفت: آمریکا بیش از هر کشور دیگری بر روی زمین از جنگ سایبری ضرر می‌کند و آسیب می‌بیند.

مقاطعه‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در مصاحبه اخیر خود گفت: آمریکا بیش از هر کشور دیگری بر روی زمین از جنگ سایبری ضرر می‌کند و آسیب می‌بیند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ادوار اسنودن، مقاطعه‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در مصاحبه خود با برنامه Nova next شبکه خبری پی‌.بی.اس به چگونگی و چرایی این مساله پرداخت که تلاش‌های آمریکا برای تسلط بر فضای مجازی ممکن است به بی راهه رفته و در نهایت به تخریب امنیت ملی این کشور منجر شد.

اسنودن گفت: دفاع از خودمان در مقابل حملات بر مبنای اینترنت و فضای مجازی بسیار مهمتر از توانایی‌ها در انجام حملات علیه اهداف مشابه در کشورهای خارجی است، چون زمانی که این مساله به اینترنت می‌پردازد و به اقتصاد تکنیکی ما مربوط می‌شود ما بیش از هر کشور دیگری متضرر می‌شویم. اما رویکرد آمریکا در قبال فضای مجازی درست نیست، با اولویت دادن اقدامات تهاجمی، آژانس‌هایی چون امنیت ملی آمریکا به واقع امنیت آمریکا را تضعیف می‌کنند چون به جای تقویت امنیت فضای مجازی به دنبال کشف، ایجاد و بهره‌برداری از آسیب‌ها به همان شکلی هستند که کشور دیگری استفاده کرده و همین امر باعث تضعیف سرویس‌های امنیتی کشور می‌شود و اگر چنین اتفاقی بیفتد، کشورهای دیگر از همان موضع سایبری برای انجام حملات علیه آمریکا استفاده کرده که این اقدامات به خاطر اتکای بیش از حد و نفوذ گسترده آمریکا به اینترنت صدمات جبران‌ناپذیری بر کشور می‌گذارد و در صورتی که هکرهای مجازی از همان قابلیت برای دستیابی به اینترنت به جای هدف قرار دادن یک ساختار واحد نظیر نیروگاه برق استفاده کنند، پیامدهای اقتصادی بزرگ و ناگوار خواهد بود.

اسنودن افزود: آمریکا باید به جای انجام حملات سایبری علیه کشورهایی که به اندازه خودش قوی نیستند اهدافش را برای تمرکز بر قابلیت‌های دفاعی متمرکز کند. دفاع از قدرت اقتصادی و منابع عظیم بسیار مهمتر از انجام حملات سایبری به سایر کشورهاست.

این مقاطعه‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا گفت: اصلا درست نیست که هر بار با رویارویی با یک حمله هکری دست به اقدام متقابل بزنیم و این امر دو باره تکرار شود. مادام که آنها ما را مورد حمله قرار می‌دهند، ما شکست خورده‌ایم چون بیش از اندازه به قوای اینترنتی خود متکی هستیم، به همین دلیل است که باید بیش از پیش بر یک اینترنت قابل اعتماد، قوی و امن تمرکز داشته باشیم.

انتهای پیام

کد N666169