مصر وسعت منطقه حائل در مرز با غزه را دو برابر می‌کند

غزه,مصر

ارتش مصر اعلام کرد که "به منظور توقف انتقال سلاح و عبور افراد مسلح از طریق تونل‌های قاچاق" منطقه حائل در مرز مشترک با غزه را گسترش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، ارتش مصر اعلام کرد که وسعت منطقه حائل در مرزهای مشترک با غزه را دو برابر می‌کند. به گفته مقامات نظامی در راستای اجرای این طرح 1220 منزل تخریب و ساکنان محلی این مناطق به جاهای دیگری منتقل می‌شوند.

اقدام ارتش مصر مبنی بر گسترش منطقه حائل که گام اول آن در نوامبر سال گذشته برداشته شد و وسعت آن از 500 متر به یک کیلومتر افزایش یافت، با هدف توقف انتقال اسلحه و تردد افراد مسلح از طریق تونل‌های قاچاق صورت می‌پذیرد.

برخی مقامات نظامی مصر که خواستند نامشان فاش نشود، پیش‌بینی کردند که عملیات توسعه‌ منطقه حائل طی روزهای آینده انجام شود و ارتش مصر در نظر دارد خسارت خانواده‌هایی را که از منازل خود بیرون رانده می‌شوند، پرداخت کند.

به دنبال کشته شدن 31 تن از نیروهای مصری در حمله‌ به یک ایست بازرسی مصر در 30 کیلومتری شهر مرزی رفح، مصر اولین مرحله از طرح ایجاد منطقه حائل را آغاز کرد.

اقدام مصر در احداث این منطقه با اعتراض فلسطینیان ساکن غزه مواجه شده است. مرز مصر با غزه اصلی ترین راه برای انتقال کالا و مایحتاج ساکنان محاصره شده غزه است که تونل‌های قاچاق در این راستا نقش بسیار موثری داشت.

انتهای پیام

کد N666161