غرویان: وحدت واقعی مسلمانان موجب یاس دشمنان و اقتدار اسلام می شود

هفته وحدت,وحدت,بیست‌وهشتمین کنفرانس وحدت اسلامی

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه گفت: هفته وحدت بهترین فرصت برای تقویت وحدت میان مسلمانان است تا ناامیدی دشمنان و بدخواهان دینی و اقتدار و عظمت مسلمانان محقق شود.

حجت الاسلام و المسلمین محسن غرویان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، با گرامیداشت میلاد پیامبر اسلام(ص) و هفته وحدت گفت: یکی از ضروریات در حفظ دین اسلام، کنار گذاشتن اختلافات است چرا که تفرقه و اختلاف میان مسلمین یکی از اهداف مهم دشمنان در نابودی اسلام است.

این استاد عالی حوزه و دانشگاه یکی از نیازهای مهم جهان اسلام را وحدت برشمرد و افزود: وحدت و همدلی میان مسلمان موجب اقتدار جهان اسلام می شود و اسلام را در مقابل کفر پیروز می گرداند.

حجت الاسلام غرویان با تاکید بر اهمیت وحدت میان مسلمانان خاطرنشان کرد:تقویت و پیشرفت اسلام در گرو وحدت است و انقلاب اسلامی از همان ابتدا این مساله را مورد توجه داشت.

وی اضافه کرد: علمای اسلام و مبلغان باید در جهت ایجاد وحدت و پیوند مسلمانان تلاش کنند تا تفرقه انگیزان و جریان های انحرافی با سوء استفاده از اختلاف میان مسلمان وارد میدان نشوند و تیشه به ریشه اسلام ناب محمدی نزنند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه اظهار داشت:متاسفانه تفرقه و دامن زدن به اختلاف میان مسلمان تبعات بدی دارد و باید هوشیارانه به اختلافات پایان داد.

حجت الاسلام غرویان در پایان تصریح کرد: باید وحدت را در جهان اسلام نهادینه کرد چرا که هنگامی که مسلمانان از تفرقه پرهیز کنند آثار و برکات آن جامعه را فرا می گیرد.

انتهای پیام

کد N666003