باهنر: دشمن مدت‌هاست به رمز موفقیت جهان اسلام پی برده است

هفته وحدت,وحدت,بیست‌وهشتمین کنفرانس وحدت اسلامی

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم ایجاد وحدت میان مسلمانان و همکاری هرچه بیشتر آن‌ها با یکدیگر برای مبارزه و مقابله با تکفیر اظهار کرد: جهان اسلام باید تلاش کند که با روشنگری و تنویر افکار عمومی توطئه‌های دشمنان اسلام را بی‌اثر کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا باهنر نایب رییس مجلس شورای اسلامی در جریان برگزاری بیست و هشتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در کمیسیون «نقش احزاب کشورهای اسلامی جهان در تحقق وحدت امت اسلامی» با اشاره به ثمرات وحدت در جوامع خاطرنشان کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی پس از گذشت 35 سال از استقرار خود به این تجربه دست یافته است که وحدت کلمه رمز پیروزی در همه مبارزات و مجاهدات است.

وی با بیان اینکه امروز ایران به جزیره ثبات منطقه تبدیل شده است، اظهار کرد: دشمن مشترک جهان اسلام مدت‌هاست که به رمز موفقیت جهان اسلام پی برده است و تلاش می‌کند که آن را خنثی سازد. او می‌داند که اگر دست روی اعتقادات جوانان بگذارد و آن‌ها را بر مبنای اعتقاداتشان تحریک به مخالفت کند موفق می‌شود. به همین دلیل تمرکز تلاش‌های خود را بر مساله اختلافات قومی و مذهبی قرار داده است.

باهنر با بیان اینکه پدیده شومی که به دنبال از بین بردن تلاش علمای اسلامی بود موفق شده که ماهیت خود را در چهره تکفیر نشان دهد اظهار کرد:‌ امروز متاسفانه دشمن مشترک ما در تحریک مردم منطقه علیه یکدیگر نقش روشنی دارد و هیچ منطقه ای از جهان اسلام مصون از آن نیست.

وی با اشاره به نقش احزاب اسلامی در روشنگری و مقابله با توطئه دشمنان اسلامی گفت:‌ احزاب اسلامی باید امت بزرگ اسلامی را تشکیل دهند. درد مسلمانان از هر ملتی که باشند باید درد امت واحده اسلامی تلقی شود.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه زمانی رهبران رژیم صهیونیستی اظهار می‌کردند که تمام پایتخت‌های اسلامی در تیررس سلاح‌های ماست گفت: امروز مجاهدان فلسطینی می‌گویند که تمام نقاط اسرائیل در دسترس حملات ماست و این از آثار و برکات وحدت اسلامی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم این وحدت به صورت کامل در جهان اسلام حاکم شود اظهار کرد:‌ امروز باید به عنوان رهبران احزاب اسلامی جهان با یکدیگر عهد ببندیم که هر صدای تفرقه آمیزی را محکوم کنیم.

وی با ابراز تاسف از گرفتار شدن شیعیان به مشکلات تفرقه افکنی اظهار کرد:‌متاسفانه دشمنان با استفاده از بلندگوهای انگلیس و آمریکا خود را پشت تشیع پنهان می‌کنند و اقدام به حجمه و توهین به مقدسات اسلامی می‌کنند. ما باید با یکدیگر عهد ببندیم که چنین تفرقه‌هایی را محکوم کنیم و هر صدایی از هر فرقه‌ و مذهبی که بلند می‌شود و به مقدسات اسلام توهین می‌کند را یکپارچه محکوم کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید با روشنگری و تنویر افکار عمومی دنیا توطئه های دشمنان را خنثی کنیم گفت:‌ امروز جهان اسلام در جای جای مبارزات خود دریایی از پیروزی را احساس می‌کند، اما متاسفانه تکفیری‌ها با تکیه بر دین و فریب دادن عده‌ای برخی را به جان امت‌های اسلامی انداخته‌اند.

وی با تاکید بر لزوم وحدت مسلمانان و تلاش مشترک جامعه اسلام برای مقابله با تکفیر در جهان اسلام اظهار کرد:‌ امیدواریم برگزاری نشست‌های وحدت مسلمانان بتواند موجبات همدلی، همزبانی و همفکری مسلمانان برای خنثی کردن توطئه‌های موجود در جهان اسلام را فراهم آورد.

انتهای پیام

کد N665752