دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:

چهره اسلام ناب محمدی را در افکار عمومی جهان بازسازی کنیم

سیاسی

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: باید با استدلال و منطق اسلام تکفیری و تفرقه‌افکن آمریکایی و انگلیسی را طرد و تقبیح کنیم و تلاش کنیم که چهره اسلام ناب محمدی را در افکار عمومی جهان بازسازی کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدنبی حبیبی طی سخنانی در کمیسیون نقش احزاب کشورهای اسلامی جهان در تحقق وحدت امت‌های اسلامی که در جریان بیست و هشتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در هتل استقلال در حال برگزاری است با بیان اینکه امروز در شرایطی برای حرکت به سوی امت واحده اسلامی دور هم جمع شده‌ایم که جهان اسلام با چالش‌های متعددی به ویژه جنایات ضدبشری و وهن آمیز جریان‌های افراطی و تکفیری روبرو است، خاطرنشان کرد: در اثر جنگ تحمیلی تکفیری‌های تروریسم که بی شک عامل صهیونیسم و استکبار جهانی هستند میلیاردها دلار خسارت به زیربناهای اقتصادی، تاریخی و هستی مردم مسلمان و غیرمسلمان منطقه وارد شده و راه رشد و پیشرفت جوامع اسلامی پرخطر و صعب العبور گردیده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اجلاس مقدماتی احزاب اسلامی که در سال 2007 در تهران برگزار شد، خاطرنشان کرد:‌ اگر به هشدار احزاب اسلامی در اجلاس مقدماتی سال 2007 تهران درخصوص خطرات گروه‌های افراطی القاعده توجه می‌شد امروز ده‌ها گروه افراطی خشن و جنایتکار دیگر با حمایت قدرت‌های سلطه گر و متحجرین وهابی و صهیونیست‌ها برای ناامن کردن کشورهای اسلامی به وجود نمی‌آمد.

حبیبی گفت:‌ باید اعتراف کرد که اشتباهات محاسباتی برخی گروه‌ها و دولت‌ها و همچنین کوتاهی و عدم احساس مسئولیت اجتماعی و بین‌المللی در بعضی گروه‌های دیگر و غفلت از توطئه‌پردازی قدرت‌های توطئه‌گر و استکباری چالش‌های متعددی را در مسیر توسعه، رشد و تمدن‌سازی اسلامی پیش روی مسلمانان قرار داده است.

وی در ادامه با اشاره به گام‌هایی که احزاب اسلامی و جمعیت‌های پایبند به ارزش‌های دینی و اعتقادی باید برای تشکیل امت واحده اسلامی بردارند، تصریح کرد: امت اسلامی بدون وحدت کلمه و وحدت کلمه نیز بدون اشتراک نظر بدون پایبندی به اصول تحقق نمی‌یابد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید اخوت سرلوحه تلاش همه ما باشد گفت:‌ سفارش پیامبر اکرم (ص) به همه ما اعتصام به حبل الله و انما المومنون اخوه بوده به همین دلیل اصل اعتصام به حبل الله و اخوت باید سرلوحه تلاش همه ما قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه تفرقه میان شیعه و سنی و همچنین عرب و عجم تاکنون جز هرز رفتن ظرفیت‌ها و تعمیق کینه‌ها و در نتیجه عقب ماندگی مسلمانان اثر دیگری نداشته است، اظهار کرد:‌ امروز مسئول صدها هزار آواره مسلمان و غیرمسلمان سوری و افغانی و عراقی و نیجریه‌ای کیست؟

وی با تاکید بر اینکه وقت آن رسیده که به ایجاد سازوکاری برای وحدت کلمه دست یابیم گفت: همه مشاهده کردیم که 80 کشور با اعزام تروریست و تکفیری علیه مقاومت اسلامی وارد عمل شدند و تا آخرین فشنگ و قدرت علیه ملت‌های مسلمان بی گناه ایستادند و کشتند و آواره کردند و با کمال شرمندگی زنان را فروختند.

وی در ادامه اظهار کرد: ما باید چهره ناب محمدی را در افکار عمومی جهان بازسازی کنیم و باید با استدلال و منطق اسلام تکفیری و تفرقه افکن آمریکایی و انگلیسی را طرد و تقبیح کنیم.

وی افزود: ما باید با تعامل و ارتباط تنگاتنگ و تشکیلاتی امت اسلامی را دربرابر دشمنان فکری و سیاسی اسلام متحد و یکپارچه سازیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد:‌ ما باید صفوف مسلمانان را برای دفاع از قرآن و اندیشه اسلام ناب محمدی فشرده و هماهنگ کنیم و به هم افزایی یکدیگر برای غلبه بر توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان کمک کنیم.

وی با بیان اینکه امروز با توطئه دشمنان خوشبختانه تئوری‌های سازش و مذاکره با دشمنان اسلام شکست خورده است، گفت: امروز خوشبختانه جز راه مقاومت و ایستادگی متحدانه و مقتدرانه در برابر دشمنان راهی برای بقا و پیشرفت ملت‌های اسلامی به ویژه فلسطین مظلوم و دیگر مسلمانان افغانستان و پاکستان و لبنان و سوریه وجود ندارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان گفت:‌ پیشنهاد من است که گروهی از نشست احزاب اسلامی مامور شوند تا زمینه تشکیل اتحادیه احزاب اسلامی جهان را فراهم سازند و با فعال کردن دبیرخانه و پایگاه اطلاع رسانی آن، دیدگاه‌ها و مواضع احزاب اسلامی را در برابر چالش‌های فرارو به یکدیگر نزدیک سازند تا در نهایت به اقدامات هماهنگ و مشترک در جهان اسلام منجر شوند.

انتهای پیام

کد N665723