ترقی: باید در برابر تهدیدات مشترک علیه مسلمانان به دفاعی مشترک بپردازیم

حزب موتلفه اسلامي,هفته وحدت,وحدت

دبیر کمیته احزاب کنفرانس وحدت اسلامی با بیان اینکه اقدامات جریان‌های تکفیری چهره رحمانی و صلح دوستانه اسلام را زیر سوال برده است، تاکید کرد: باید در برابر تهدیدات مشترک علیه مسلمانان به دفاعی مشترک بپردازیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمیدرضا ترقی،در کمیسیون «نقش احزاب کشورهای اسلامی جهان در تحقق وحدت امت اسلامی» با گرامیداشت یاد شیخ علی سلمان دبیرکل حزب الوفاق بحرین و دکتر صمداف دبیرکل حزب اسلامی آذربایجان که در زندان‌های دولت حاکم کشورهای خود قرار دارند، ضمن آرزوی سلامتی برای آن‌ها خواستار آزادی فوری آن‌ها شد.

وی در صحبت‌های خود با بیان اینکه سالهاست ضرورت وحدت و همگرایی احزاب اسلامی جهان به منظور دفاع از حقوق اساسی مسلمانان و مقابله با توطئه‌ها و دسیسه های سازمان یافته دشمنان اسلام را همگان احساس می‌کنیم، گفت: دشمنان اسلام و مسلمین با استفاده از تفرقه و تشتت مسلمانان آسیب‌های فراوانی به امنیت اقتصاد و هویت مسلمانان وارد کرده‌اند و اسلام انگلیسی را در قالب گروه‌های افراطی و تکفیری و تروریستی به جنگ اسلام ناب محمدی فرستاده‌اند.

مسئول کمیته امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به برگزاری اجلاس مقدماتی احزاب اسلامی در ایران از سوی حزب موتلفه اسلامی در سال 2007 خاطرنشان کرد:‌حزب موتلفه اسلامی در سال 2007 با درک شرایط سخت و دشوار جهان اسلام اجلاس مقدماتی احزاب اسلامی را در ایران برگزار کرد تا بستر وحدت و انسجام احزاب اسلامی جهان به مرور فراهم و حرکت منسجم و تشکیلاتی‌ای برای دفاع از حقوق مسلمانان و مقابله با تهدیدات دشمنان در بین نخبگان جوامع اسلامی شکل بگیرد.

وی افزود: این حرکت و اقدام طی 7 سال گذشته به علت حوادث و جنگ‌ها و چالش‌های پیش آمده در منطقه از قبیل جنگ 33 روزه و 22 روزه و 55 روزه و اوضاع بحرین و عراق و آذربایجان کند پیش رفت و اینک همزمان با هفته وحدت و سالگرد ولادت حضرت محمد رسول الله و با کمک و حمایت مجمع تقریب مذاهب اسلامی بار دیگر و با همت و اقبال احزاب اسلامی سراسر دنیا شکل خواهد گرفت.

ترقی با تاکید بر اینکه توطئه ها و دسیسه های انگلیس موانع زیادی را بر سر راه همگرایی در جهان ایجاد کرده است اظهار کرد: اقدامات جریان های تکفیری و تروریسم چهره رحمانی و صلح دوستانه و منطقی اسلام را زیر سوال برده است.

وی تصریح کرد: ما باید در برابر تهدیدات مشترک علیه مسلمانان به دفاعی مشترک بپردازیم و همبستگی هویتی جهان اسلام را تقویت و حضور احزاب را در ائتلاف های منطقه‌ای فعال‌تر و جدی تر ببینیم.

وی با بیان اینکه امروز احزاب بهترین و کارآمدترین ابزار در دیپلماسی وحدت اسلامی هستند، گفت:‌ احزاب می‌توانند وحدت اسلامی را از طریق تعامل و تبادل و تفاهم همه جانبه و مستمر میان مسلمانان و پیروان مذاهب اسلامی محقق سازند.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: احزاب که مرکب از نخبگان سیاسی و فکری جامعه هستند قادرند حصارها و تنگناهای سیاسی را برداشته و تحلیل های اعضای خود را تصحیح و زیرساخت های اجتماعی امت واحده را تحکیم بخشند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم با همت اعضای اسلامی مناسبات جوامع اسلامی بر پایه وحدت شکل بگیرد و اجازه ندهیم که این مناسبات بر پایه تکفیر به نزاعی مداوم و جنگی بی امان که خواسته و توطئه صهیونیستی و انگلیسی است شکل بگیرد، اظهار کرد: ما تحقق این وحدت را مستلزم رعایت اصل همسانی و برابری در فرصت‌ها و امکانات بین احزاب اسلامی می‌دانیم و به همین دلیل به همه کسانی که لزوم وحدت را باور داشته و برای تحقق آن عزم راسخ دارند، دست همکاری می‌دهیم.

انتهای پیام

کد N665675