با صدور بیانیه‌ای تأکید شد:

قیام مردم قم در ۱۹ دی آخرین میخ بر تابوت حکومت طاغوت بود

سیاسی

قم - مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت سالروز قیام خونین مردم قم در ۱۹ دیماه ۵۶، این قیام را آخرین میخ بر تابوت حکومت طاغوت عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، متن بیانیه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قم مبدأ شکل گیری و آشیانه اصلی انقلاب شکوه‌مند اسلامی است. نقش مردم قم در رویش، رشد و به ثمر نشستن شجره طیبه انقلاب اسلامی، نقشی بی‌بدیل و غیر قابل انکار است.

حرکت اسلامی و انقلابی مردم ایران بر ضد رژیم منحوس پهلوی، در ۱۵خرداد ۱۳۴۲ و حتی پیش از آن، از شهر مقدس قم و به پیشتازی روحانیت و مردم بصیر و آگاه این دیار آغاز شد و پس از فراگیر شدن این خیزش بزرگ اسلامی نیز، مردم قم با بصیرت و شجاعت مسبوق به سابقه خویش، از پای ننشستند و تا پیروزی نهایی به حمایت و اطاعت از رهبری نهضت اسلامی حضرت امام خمینی (قدس سره الشریف) پرداختند.

حرکت انقلابی مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ در حقیقت آخرین میخ بر تابوت حکومت طاغوت بود که با پیگیری آن در سایر نقاط کشور به پیروزی افتخارآمیز و عبرت آموز حق بر باطل منتهی شد.

در این روز تاریخی، روحانیت و مردم قم در پاسخ به اهانت بی‌سابقه مزدوران رژیم به امام امت و در حمایت از مرجعیت شیعه و رهبری نهضت اسلامی، جان بر کف به میدان آمدند و سینه خویش را در برابر گلوله دژخیمان رژیم پهلوی سپر کردند تا برای همیشه تاریخ به الگوی ولایت مداری و بصیرت تبدیل شوند.

مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره یوم الله ۱۹ دی و شهدای گلگون کفن به حق پیوسته در این روز بزرگ، اعلام می‌دارد مردم قم اکنون نیز با گذشت ۳۷ سال از آن روز به یاد ماندنی، با‌‌ همان بصیرت و استقامت، پای اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی و حمایت و تبعیت از ولایت فقیه ایستاده‌اند و در این راه پر افتخار آماده هرگونه حماسه آفرینی و جان نثاری هستند.