۲
بیست‌وهشتمین کنفرانس وحدت اسلامی

بررسی مشکلات و راهکارهای پیش‌روی کشورهای اسلامی در کنفرانس وحدت

  • ۶بازدید
  • ۲ رای
  • ۰ دیدگاه
هفته وحدت,وحدت,بیست‌وهشتمین کنفرانس وحدت اسلامی

در دومین روز اجلاس بین المللی تقریب مذاهب اسلامی که در تهران در حال برگزاری است نشست تخصصی امت واحده اسلامی، چالش‌ها و راهکارها با حضور ده‌ها نفر از علما و متفکرین جهان اسلام در محل سالن کنفرانس هتل استقلال برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این نشست مشکلات و راهکارهای پیش‌روی کشورهای اسلامی با توجه به موقیت جغرافیایی، دولت های حاکم، جمعیت کشور، نقش استعمار و دولت های متخاصم در کشورها و نقش گروه های تندرو داخل و خارج جهان اسلام به صورت تخصصی بررسی شد.

فلسطین، بحث آزادسازی قدس شریف و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس موضوعی بود که همه علمای حاضر بر اصلی بودن محور آنها در سیاست خارجی کشورهای اسلامی تاکید داشتند.

موضوع آگاه سازی و بصیرت افزایی جریان های اسلامی برای مبارزه با جریان های تندرو در منطقه و جهان و تاکید بر نقاط مشترک دینی با محوریت نبی مکرم اسلام از دیگر موضوعات این نشست بود.

همچنین علما و اندیشمندان حاضر در نشست بر تخصصی شدن مبارزه تمام قد با جریان‌های تندرو از هر طیف مذهبی و در هر کشوری تاکید و اعلام کردند: بهترین راه مبارزه با تندروی و افراطی گری، نشان دادن چهره واقعی اسلام ناب محمدی به جهانیان است.

آنان همچنین با اشاره به جنایات تروریست‌های تکفیری داعش درمنطقه تصریح کردند: سرمنشاء این جریان از کشورهای غربی و استکباری است و تنها راه مبارزه با آن اتحاد مذاهب اسلامی و مبارزه قدرتمند مسلحانه است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.