بیست‌وهشتمین کنفرانس وحدت اسلامی

بررسی مشکلات و راهکارهای پیش‌روی کشورهای اسلامی در کنفرانس وحدت

هفته وحدت,وحدت,بیست‌وهشتمین کنفرانس وحدت اسلامی

در دومین روز اجلاس بین المللی تقریب مذاهب اسلامی که در تهران در حال برگزاری است نشست تخصصی امت واحده اسلامی، چالش‌ها و راهکارها با حضور ده‌ها نفر از علما و متفکرین جهان اسلام در محل سالن کنفرانس هتل استقلال برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این نشست مشکلات و راهکارهای پیش‌روی کشورهای اسلامی با توجه به موقیت جغرافیایی، دولت های حاکم، جمعیت کشور، نقش استعمار و دولت های متخاصم در کشورها و نقش گروه های تندرو داخل و خارج جهان اسلام به صورت تخصصی بررسی شد.

فلسطین، بحث آزادسازی قدس شریف و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس موضوعی بود که همه علمای حاضر بر اصلی بودن محور آنها در سیاست خارجی کشورهای اسلامی تاکید داشتند.

موضوع آگاه سازی و بصیرت افزایی جریان های اسلامی برای مبارزه با جریان های تندرو در منطقه و جهان و تاکید بر نقاط مشترک دینی با محوریت نبی مکرم اسلام از دیگر موضوعات این نشست بود.

همچنین علما و اندیشمندان حاضر در نشست بر تخصصی شدن مبارزه تمام قد با جریان‌های تندرو از هر طیف مذهبی و در هر کشوری تاکید و اعلام کردند: بهترین راه مبارزه با تندروی و افراطی گری، نشان دادن چهره واقعی اسلام ناب محمدی به جهانیان است.

آنان همچنین با اشاره به جنایات تروریست‌های تکفیری داعش درمنطقه تصریح کردند: سرمنشاء این جریان از کشورهای غربی و استکباری است و تنها راه مبارزه با آن اتحاد مذاهب اسلامی و مبارزه قدرتمند مسلحانه است.

انتهای پیام

کد N665504