ممنون حسین لایحه محاکمه شبه نظامیان را به قانون تبدیل کرد

سیاسی

رسانه ها از امضای قوانین ضدتروریستی مصوب پارلمان در زمینه اتخاذ تدابیر ضد تروریستی از سوی رئیس جمهوری پاکستان خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، وال استریت ژورنال با اشاره به امضای قوانین ضدتروریستی مصوب پارلمان در زمینه اتخاذ تدابیر ضد تروریستی از جمله ایجاد دادگاه نظامی برای رسیدگی به پرونده‌ های مرتبط با تروریسم از سوی رئیس جمهوری پاکستان گزارش داد که این قانون دو سال اعتبار داشته و در این مدت اجازه محاکمه متهمان اقدامات تروریستی را به ارتش می دهد.

ممنون حسین لایحه محاکمه شبه نظامیان توسط دادگاههای نظامی را در پی تصویب از سوی مجمع ملی و سنای پاکستان به قانون تبدیل کرد که در پی حمله طالبان به مدرسه پیشاور با هدف تحت فشار گذاشتن شبه‌ نظامیان به خاطر حملات وحشیانه مطرح شده بود.

در نشست اخیری که با حضور رهبران نظامی و سیاسی و با ریاست "نواز شریف" نخست‌وزیر پاکستان برگزار شد، بر لزوم محاکمه تمام تروریست‌ ها تاکید شده که غیرنظامیان بی‌ گناه را در خیابانها، بازارها، مدارس و سراسر پاکستان کشته و نیروهای امنیتی و تاسیسات نظامی را مورد هدف قرار می دهند.

پرویز رشید وزیر اطلاعات پاکستان از ارائه این متمم برای قانون اساسی به مجمع ملی و مجلس عوام خبر داد و گفت این طرح رو دوشنبه به طرح گذاشته شده و تصویب می شود.