آیت‌الله محسنی‌گرکانی:

ایران به پشتوانه‌ ولایت فقیه از شر دشمنان در امان است

سیاسی

تولیت جدید مدرسه علمیه مروی گفت: مدرسه مروی، فیضیه‌ تهران و استان‌های همجوار است. این مدرسه عالی‌ترین مدرسه برای تجلی جلوه‌های علمی است. همچنان که مدرسه علمیه فیضیه قم برای جهان اسلام می‌درخشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله محسنی‌گرکانی در مراسم معارفه‌اش به عنوان تولیت جدید مدرسه علمیه مروی تهران با تبریک میلاد حضرت رسول(ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) گفت: قرآن کریم منشاء همه خیرات و برکات است. خداوند در قرآن کریم در آیه‌ 11 سوره مجادله دو عنصر علم و ایمان را برای پیشرفت و اداره جامعه ضروری می‌داند که امیدوارم در این راه حرکت کنیم.

رییس دیوان عالی کشور افزود: علم بی‌ایمان و ایمان بدون علم ناقص است و تنها با پیوند این دو نورانیت و پیشرفت به وجود می‌آید. حضرت علی (ع) اساس همه فضیلت‌ها را علم می‌داند اگر علم برود مثل این است که سر انسان از پیکرش جدا شود.

وی با بیان اینکه ارزش انسان به علم و ارزش جامعه به عالمانش است، گفت: انسان بدون علم و جامعه بدون عالم قدر و قیمتی ندارد.

تولیت جدید مدرسه و حوزه‌ علمی مروی با تشکر از اعتماد مقام معظم رهبری، گفت: از اعتماد رهبری به بنده تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانم در مسیری که مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی در این مدرسه بنیان‌گذاری کرد ادامه طریق دهم.

وی با گرامیداشت یاد مرحوم مهدوی کنی گفت: نباید زحمات و خدمات 30 ساله ایشان را فراموش کنیم. ایشان خدمات علمی ، عمرانی، فرهنگی زیادی انجام دادند و مهمترین اقدام ایشان احیای موقوفات مدرسه علوی است. بنده حدود 40 سال قبل در این مدرسه مدتی درس خارج خوانده‌ام. مرحوم مهدوی کنی به درد بینوایان و نیازمند می‌رسید.

محسنی گرکانی با بیان اینکه بنده خود را برای خدمت به نظام در هر جایگاهی آماده کردم، گفت: امروز ایران همچون گذشته از 4 طرف با چشم طمع دشمنان روبروست. ملاحظه کنید چه برایی بر سر همسایگان ایران آورده‌اند. نقشه اول دشمنان، ایران اسلامی است. اما ایران به پشتوانه‌ ولایت فقیه از شر دشمنان مصون و در امان است. مملکت از لطف وجود آیت‌الله آقای خامنه‌ای در آرامش به سر می‌برد باید قدردان این نظام باشیم.

انتهای پیام

کد N665429