حدادعادل در نشست همگرایی اصولگرایان:

اعتدال در تاکتیک معنا دارد نه در راهبرد

سیاسی

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با تحلیل و تشریح دو تفکر موجود در جامعه نسبت به انقلاب اسلامی و تداوم آن تاکید کرد: افراط، تفریط و اعتدال در مقام تاکتیک معنا دارد، نه در راهبرد و مبنا.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی حدادعادل پیش از ظهر امروز در پنجمین نشست همگرایی اصولگرایان در سالن اجتماعات مصلای تهران با بیان اینکه این نشست می تواند نمونه ای از وحدت در هفته وحدت باشد، گفت: با استنباطی که از روند برخی از امور و افکار در سال های اخیر دارم، تصور می کنم که امروز دو بینش و تفکر در جامعه ما نسبت به انقلاب احساس می شود.

وی در تشریح اولین تفکر موجود افزود: عده ای معتقدند که انقلاب در سال ۵۷ شروع شده و تمام شده و پس از آن نیز جنگی برپا شده است که آن نیز تمام شده و امروز دیگر چیزی به عنوان تداوم انقلاب وجود ندارد و حالا باید به سراغ عادی کردن امور برویم و دیگر اصراری بر آن حرف های دوران انقلاب نداشته باشیم.

حدادعادل ادامه داد: البته ممکن است کسی با این صراحت این حرف ها را نزند، اما از نحوه رفتارها می توان این را تشخیص داد که این گروه معتقدند باید به نیروهایی که ما آنها را استکبار می نامیم، اعتماد کنیم و به اصطلاح آنها به باشگاه جهانی قدرت متصل شویم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این عده تبلیغ می کنند که این فضای بین المللی موجود توسط قدرت های بزرگ مانند آمریکا مدیریت می شود، تصریح کرد: این گروه معتقدند که باید در این باشگاه قدرت یک صندلی برای خودمان بیابیم و با آنها داد و ستد کنیم و ضمن تمکین در برابر هنجارهای بین المللی، خودمان را به دردسر نیندازیم.

وی اضافه کرد: از نظر این افراد، اصرار بر قضیه فلسطین با این بینش مغایرت دارد و با همین نگاه می گویند که چه ضرورتی دارد که با رژیم صهیونیستی مخالفت کنیم.

رد پای تفکر سازش با جهان در تبیین برنامه چهارم توسعه

حدادعادل در همین رابطه اظهار داشت: کتابی را که در تبیین برنامه چهارم توسعه نوشته شده بود و پس از آن جمع شد، باید بیابیم و با هزینه خودمان آن را چاپ کنیم و در اختیار اصولگرایان قرار دهیم؛ در مقدمات توجیهی این کتاب، کلمه «انقلاب» را نمی بینیم و باید با ذره بین لغتی از کلمات انقلاب اسلامی را پیدا کنیم. در این بخش تماما پیوستن به جامعه جهانی تئوریزه شده است و امروز هم روزنامه های جاری در لفافه پر از این کلمات است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این دغدغه را در کلمات مقام معظم رهبری نیز احساس کرده ام، خاطر نشان کرد: در خرداد ماه سال گذشته ایشان در دیدار با نمایندگان مجلس تاکید کردند که این فکر برای شما پیدا نشود که انقلاب تمام شده است.

دومین تفکر نسبت به انقلاب اسلامی/ با اصول انقلاب وداع نمی‌کنیم

وی در ادامه با اشاره به دومین تفکر موجود نسبت به انقلاب اسلامی گفت: در مقابل نگرش اول تفکر دیگری نیز وجود دارد که انقلاب اسلامی را یک فرایند مستمر و دائمی می داند که بر اساس آن شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی یکروز در جبهه ها و در برابر صدام بعثی معنا پیدا می کند و یکروز در اصرار بر حقوق حقه ملت ایران برای داشتن فناوری هسته ای و سانتریفیوژ.

حدادعادل اضافه کرد: نکته ای که مقام معظم رهبری مدام بر آن اصرار دارند این است که اگر دشمن احساس کند که کسانی در بین ما هستند که حاضرند حرف زور را بپذیرند، این هم با شعار استقلال منافات دارد و هم باعث می شود که زورگویی حد یقف نداشته باشد.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه انقلاب اصولی دارد که با آن وداع نمی کنیم، تصریح کرد: این اصول را امام(ره) ترسیم کرده و مقام معظم رهبری نیز امروز این راه را باز کرده و مهندسی می کنند و ادامه می دهند.

وی با اشاره به تبیین ۹ شاخص اصولگرایی توسط رهبر معظم انقلاب در سال های پیش تاکید کرد: باید مدام این شاخص‌ها را بخوانیم و پیش چشم داشته باشیم و البته ممکن است اصولی نیز متناسب با تحولات جدید جامعه به آنها افزوده باشند؛ به عنوان مثال اقتصاد مقاومتی را باید به آن شاخصه ها اضافه کرد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از این شاخص ها از جمله ایمان، اخلاق و تلاش برای برپایی حکومت اسلامی خاطر نشان کرد: تلاش برای برپایی حکومت اسلامی بر خلاف تفکر سکولار جدایی دین از سیاست و اسلام آمریکایی است و اسلام آمریکایی که در مقابل محاصره مردم آمرلی طی دو ماه سکوت کند، آن چیزی نیست که امام(ره) مطرح کرده باشند.

افراط، تفریط و اعتدال در مقام تاکتیک است نه راهبرد/ رفتارهای ۷۶ تا ۸۴، باعث انتخابات ۸۴ شد

حدادعادل در ادامه با بیان اینکه اصرار بر حقیقت، افراط نیست، بیان کرد: افراط و تفریط و اعتدال در مقام تاکتیک است نه در مقام راهبرد و مبنا؛ در مبانی نمی توان کوتاه آمد و کم گذاشت.

وی ادامه داد: مردم صداقت ها و بی صداقت ها را از ورای نقاب تبلیغات تشخیص می دهند و ۹ دی نیز جلوه ای از داوری و فهم درست مردم بود؛ چراکه از خرداد تا دی ماه ۸۸ برخی ها حرف های قشنگی زدند، اما وقتی مردم باطن زشت این حرف ها را فهمیدند، به خیابان ها آمدند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی افزود: از سال های ۷۶ تا ۸۴ نیز حرف های قشنگی با رفتارهای زشت مطرح شد که باعث شد مردم در انتخابات سال ۸۴ این بساط را بهم بریزند؛ امروز هم اگر مطبوعات همان حرف‌ها را بزنند، مطمئن باشند که مردم با تجربه ای که دارند، خیلی زود تصمیم می گیرند و عکس‌العمل نشان می دهند.

هدف جناح‌های اصولگرا باید پیروزی جریان اصولگرایی در مجلس باشد

حدادعادل در پایان با تاکید بر اینکه اصولگرایان باید با درک عمیق و دقیق شرایط امروز، وحدت داشته باشند، گفت: امروز شرایط کشور ما با گذشته فرق کرده است و باید متناسب با شرایط امروز تصمیم بگیریم.

وی عنوان کرد: هدف ما باید این باشد که نتیجه انتخابات مجلس آینده پیروزی جریان اصولگرایی باشد، نه پیروزی تشکلی که عضو آن هستیم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر نیت ما این باشد که افراد تشکل ما بیشترین سهم را در پیروزی داشته باشد، قطعا نتیجه نخواهیم گرفت.