حداد عادل: اگر موافق احمدی‌نژاد بودم، برای ریاست مجلس، با من مخالفت نمی‌شد

غلامعلی حداد عادل,محمود احمدی‌ نژاد

حداد عادل در حاشیه نشست همگرایی اصول‌گرایان گفت: اگر موافق احمدی‌نژاد بودم، سر ریاست مجلس با من مخالفت نمی‌شد.

به گزارش ایسنا،رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس، در حاشیه نشست همگرایی اصول‌گرایان به تعدادی از سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

او در پاسخ به پرسشی درباره تذکرات رهبری به دولت گفت:‌ مراد رهبری این بوده که حرفهایی زده نشود که مناقشه ایجاد شود. در رابطه با حاشیه‌سازی‌ها نیز مراد رهبری همین بوده است.

او در پاسخ به سوال دیگری درباره این که منظور از این که دولت اسیر جریان نفوذی نشود، یعنی چه؟ گفت: کسانی هستند که می‌خواهند با ایجاد حاشیه مزاحم متن را تحت شعاع قرار دهند.

این نماینده اصول‌گرای مجلس نوع واکنش‌ها به مسائل بین‌المللی را هم باعث حاشیه‌سازی خواند و گفت: این تحلیل‌ها مبتنی بر مبنای فکری است و وقتی مبنای فکری متفاوت باشد تحلیل‌ها نیز متفاوت خواهد بود.

او در پاسخ به سوال دیگری که مبنی بر این که آیا جلسات همگرایی اصول‌گرایان فضای جامعه را خیلی زود انتخاباتی نمی‌کند، گفت: ما بر روی اصول تاکید می‌کنیم و دعوت به وحدت؛ الان نمی‌خواهیم لیست انتخاباتی بدهیم بلکه اینها مقدمات است.

او در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که پرسید آقای احمدی‌نژاد هم قرار است در لیست اصول‌گرایان در انتخابات شرکت کند، گفت: نمی‌دانم.

حداد عادل به شایعات مبنی بر تقابل جلیلی و لاریجانی در انتخابات مجلس سال آینده گفت: نگرانم که با همین شایعه‌سازی‌ها و حاشیه‌سازی‌ها کشور را به سمت سالهای 76 تا 84 ببرند که نتیجه‌اش دلزدگی مردم از جریان موجود می‌شود.

در ادامه از حداد عادل پرسیده شد که آیا مسائلی که در مورد وحدت اصول‌گرایان مطرح کردید، شامل آقای احمدی‌نژاد هم می‌شود یا خیر که آقای حداد عادل پاسخ داد که اول ببینیم آقای احمدی‌نژاد خودش را اصول‌گرا می‌داند یا نه؟ آیا تا به حال شنیده‌اید که ایشان بگویند من اصول‌گرا هستم؟

حداد عادل در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر شرکت اعضای کابینه احمدی‌نژاد در جلسات همگرایی اصول‌گرایان گفت: اعضای کابینه ایشان به عنوان شخص خودشان در این جلسات شرکت کرده‌اند.

در ادامه از حداد عادل سوال شد که جریان اصول‌گرایی از احمدی‌نژاد حمایت کرده پس چطور است که او را اصول‌گرا نمی‌داند؟

رییس فراکسیون اصول‌گرایان مجلس در پاسخ به این سوال گفت: درست است جریان اصول‌گرایی از آقای احمدی‌نژاد حمایت کرد اما وقتی دیدند رفتارشان متفاوت شده انتقاد جدی هم کردند. خود من هم از همه منتقدتر بودم که اگر موافق بودم،سر ریاست مجلس آن مخالفتها با من نمی‌شد.

 

 

23231

 

کد N665311