سفر نخست‌وزیر پاکستان به بحرین و توافق برای همکاری نظامی میان دو کشور

پاكستان

نخست وزیر بحرین از همتای پاکستانی خود و هیات همراه وی که به منظور تحکیم روابط دو جانبه به بحرین سفر کردند، استقبال کرد.

نخست وزیر بحرین از همتای پاکستانی خود و هیات همراه وی که به منظور تحکیم روابط دو جانبه به بحرین سفر کردند، استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت مرآة البحرین، نخست وزیر پاکستان، نواز شریف، نخست وزیر پاکستان و هیات همراه وی در سفر به بحرین و دیدار با نخست وزیر این کشور ضمن ابراز امیدواری نسبت به پیشرفت و توسعه بحرین در نشستی دو جانبه میان خود و همتای بحرینی‌اش در خصوص راه‌های تحکیم همکاری میان دو کشور و بازگشایی افق‌های جدید در تمام زمینه‌های اقتصادی، تجاری و همکاری امنیتی و نظامی با یکدیگر بحث و گفتگو کردند.

طرفین در این نشست به منظور افزایش میزان مبادله‌های تجاری میان دو کشور و استفاده از فضای سرمایه گذاری به منظور ارتقای سطح سرمایه گذاری‌های دو جانبه با یکدیگر توافق کردند.

بحرین و پاکستان همچنین در خصوص توسعه همکاری‌های امنیتی و نظامی به ویژه در سایه تحولات و اقدامات تروریستی با یکدیگر توافق کردند.

طرفین ضمن اعلام آمادگی نسبت به همکاری در بخش‌های گاز و نفت در خصوص گسترش روابط دو جانبه در زمینه‌های مالی و بانکی و همکاری‌ها در زمینه‌های رشد و توسعه بشری توافق کردند.

بحرین و پاکستان ضمن تاکید بر ادامه هماهنگی‌ها و تفاهم‌ها میان دو کشور در تمام زمینه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و محکومیت کامل تروریسم بر سر هماهنگی‌های مشترک در دو سطح آسیا و بین‌الملل که امنیت و ثبات دو کشور را تامین می‌کند با یکدیگر توافق کردند.

انتهای پیام

کد N665206