حداد عادل در پاسخ به ایلنا:

اگر موافق احمدی‌نژاد بودم آن مخالفت‌ها برای ریاست مجلس با من نمی‌شد

سیاست داخلی

وزرای دولت نهم و دهم به صورت شخصی در این همایش‌ها می‌آیند و نه به نمایندگی از آقای احمدی نژاد.

نماینده مجلس تاکید کرد: وزرای دولت نهم و دهم به صورت شخصی در این همایش‌ها می‌آیند و نه به نمایندگی از آقای احمدی نژاد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامعلی حداد عادل در حاشیه پنجمین همایش وحدت اصولگرایان در جمع خبرنگاران در خصوص بیانات دیروز رهبر انقلاب مبنی بر وجوب عدم حاشیه‌سازی گفت: نباید حرف‌هایی زده شود که مناقشه ایجاد شود و مراد مقام معظم رهبری نیز از حاشیه‌سازی‌ها همین بود.

وی در پاسخ به این سوال که مرادش از اینکه دولت نباید اسیر جریان نفوذی شود چیست اظهار داشت: کسانی هستند که با حاشیه‌سازی‌ها می‌خواهند متن را تحت‌الشعاع خویش قرار دهند.

رئیس مجلس هفتم در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی‌کنید جلسات وحدت اصولگرایان زودهنگام باشد و به انتخاباتی شدن فضای کشور منجر شود، گفت: ما بر اصول تاکید داریم و همه را به وحدت دعوت می‌کنیم و لیستی هم هنوز نداده‌ایم و به عبارتی در حال مقدمه‌چینی هستیم.

حداد عادل در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا، مبنی براینکه آیا آقای احمدی نژاد کاندیدای مجلس می‌شود، خاطرنشان کرد: من از این مسئله خبر ندارم و باید از خودشان بپرسید.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس درباره شایعه کاندیداتوری سعید جلیلی از قم و رویارویی‌اش با علی لاریجانی در انتخابات مجلس ابراز داشت: همانطور که گفتم می‌ترسم که با این شایعه‌سازی‌ها کشور به سال‌های 76 تا 84 برگردد که نتیجه‌اش دلزدگی از جریان موجود است.

خبرنگاری با اشاره به اینکه خطاب شما مبنی بر اینکه هدف اصولگرایان باید پیروزی در انتخابات باشد، و نه پیروزی یک تشکل خاص پرسید که آیا مراد شما جبهه پایداری است که حدادعادل پاسخ داد: خطابم همه جریان‌ها و احزاب اصولگراست و نه یک تشکل خاص.

حداد عادل در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایلنا، مبنی بر اینکه آیا وحدت اصولگرایان شامل جریان احمدی‌نژاد نیز می‌شود، عنوان کرد: اول باید دید که آقای احمدی‌نژاد خود را اصول‌گرا می‌داند یا خیر. آیا تا به حال شنیده‌اید که ایشان بگوید من اصولگرا هستم.

خبرنگاری در واکنش به این گفته حدادعادل بیان کرد که درست است که آقای احمدی نژاد در این همایش‌ها حضور ندارد اما نمایندگان و وزرای ایشان در جلسات اصولگرایان شرکت دارند که این فعال سیاسی اصولگرا در واکنش به این گفته یادآور شد: وزرای ایشان به صورت شخصی می‌آیند و نه به نمایندگی از آقای احمدی نژاد.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایلنا، در خصوص اینکه چرا اصولگرایان هشت سال از آقای احمدی نژاد حمایت کردند اما اکنون از وی تبری می‌جویند، بیان کرد: ما حمایت کردیم اما وقتی رفتارهایی خاص از ایشان دیده شد، مخالفت هم کردیم از همه منتقدتر من بودم که اگر موافق بودم بر سر ریاست مجلس با من آن مخالفت‌ها نمی‌شد.

کد N665169