فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء:

فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در شرایط کاملاً تحریمی به بهره‌برداری رسید

قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء,تحريم,پارس جنوبي

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء موفق شد در شرایط کاملاً تحریمی فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی را به بهره‌برداری برساند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) همزمان با راه‌اندازی سکوهای فازهای 15 و 16 و بهره‌برداری از ردیف چهارم این پالایشگاه در پارس جنوبی اظهارداشت: علیرغم شرایط سخت تحریمی استکبار جهانی علیه ملت ایران اسلامی، به منظور صیانت از ذخایر ملی و افزایش سهم برداشت ایران از این میدان مشترک، رزمندگان عرصه سازندگی کشور با روحیه جهادی و با تبعیت از فرمان رهبر معظم انقلاب، فازهای 15 و 16 پارس جنوبی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری رساندند.

وی همچنین افزود: جای بسی مباهات است که این پروژه عظیم با مهندسی، ساخت و راه‌اندازی صد درصد ایرانی و با خلاقیت و ابتکار جوانان حزب‌اللهی این مرز و بوم اجرا شده و این در حالی است که شرکت‌های بزرگ جهانی مانند استاداویل، شل، توتال و هیوندا و سایر شرکت‌ها، هنگام ترک پارس جنوبی هیچگاه فکر نمی‌کردند روزی برسد که این پروژه‌های عظیم به بهره‌برداری برسند.

سردار عبدالهی در ادامه افزود: با بهره‌برداری از این پروژه روزانه بیش از 50 میلیون متر مکعب گاز به شبکه سراسری برای مصارف صنعتی و خانگی، 2600 تن گاز اتان برای خوراک پتروشیمی‌ها، 3250 تن گاز مایه (ال‌پی‌جی)، برای صادرات و 80 هزار بشکه میعانات گازی برای صادرات تولید می‌شود.

گفتنی است تاکنون بیش از 5.5 میلیارد متر مکعب در ردیف‌های چهارگانه پروژه فازهای 15 و 16 پارس جنوبی گاز شیرین تولید و به شبکه سراسری تزریق شده است و میعانات گازی در مخازن مربوطه ذخیره‌سازی و آماده صادرات است.

انتهای پیام

کد N665149