زنادن در عربستان در پست‌های دیپلماتیک گمارده می‌شوند

عربستان

وزارت خارجه عربستان از اتخاذ تدابیری برای استفاده از زنان برای برخی مشاغل دیپلماتیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، وزارت خارجه عربستان برای پر کردن پست‌های دیپلماتیک نظیر "وابسته" و "منشی دوم" توسط زنان چندین شرط را مطرح کرد.

این وزارتخانه اعلام کرد: شروط اولیه و اصلی برای تصدی این پست‌ها این است که این زنان عربستانی الاصل بوده، حسن رفتار داشته و هیچ گونه سابقه محکومیت در زندان نداشته باشند. از هیچ شغل دولتی اخراج نشده باشند، همسرانشان غیرعربستانی نبوده و علاوه بر سلامتی جسمی و ظاهر مناسب کتبا متعهد شوند که در هیات‌هایی در خارج از کشور فعالیت کنند.

این وزارتخانه‌ شروط دیگری برای موافقت خود با تصدی این شغل‌ها توسط زنان مطرح کرد از جمله اینکه زنان متصدی پست (وابسته) بالای 30 سال نباشند و سن منشی دوم نیز بیشتر از 35 سال نباشد.

سطح تحصیلات منشی باید لیسانس و منشی دوم فوق لیسانس باشد و در علومی همچون علوم سیاسی، حقوق، اقتصاد و علوم روزنامه نگاری و همچنین روابط بین‌الملل متخصص بوده و آشنا به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، اسپانیایی بوده و در مدیریت امور بین‌المللی تخصص داشته باشند و مدرک کسانی که از خارج کشور فارغ التحصیل شوند باید معادل مدرک وزارت آموزش عالی کشور باشد.

این وزارتخانه از علاقمندان به تصدی این شغل‌ها خواست تا با ورود به پایگاه اینترنتی وزارت خارجه در امتحاناتی که قرار است برگزار شوند، ثبت نام کنند و اسامی برگزیده شدگان نیز اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

کد N665128