ظریف در دیدار با علمای لبنان: ایران در برابر تجاوزگری صهیونیستی و تروریزم و افراط گرایی خواهد ایستاد

محمدجواد ظریف,وزارت خارجه

نسیم آنلاین نوشت:

جمعی از علمای برجسته سنی و شیعه لبنان با وزیر امرو خارجه کشورمان دیدار کردند. ظریف در این دیدار با اشاره به اینکه لبنان نماد تقارب مذاهب است گفت: ایران همواره از گفتگو و همبستگی ملی در لبنان حمایت کرده و در برابر تجاوزگری صهیونیستی و تروریزم و افراط گرایی خواهد ایستاد.

هیأت تجمع علمای مسلمین لبنان شامل جمعی از علمای برجسته سنی و شیعه این کشور و همچنین دبیرکل جبهه عمل اسلامی لبنان که برای شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی در تهران به سر می برند، عصر روز چهارشنبه طی دیدارهای جداگانه با محمد جواد ظریف، ضمن تبریک هفته وحدت و سالروز میلاد پیامبر بزرگ اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع)، آخرین وضعیت تحولات جهان اسلام را مورد تبادل نظر قرار دادند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدارها ضمن تقدیر از تلاش هوشیارانه و ایفای نقش موثر علماء در مقابله با فتنه های مذهبی که وحدت و مصلحت جهان اسلام را هدف قرار داده است، گفت: پشتیبانی از اسلام اصیل و آرمان فلسطین به دور از گرایشات طایفه ای، مبنای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

او با اشاره به اینکه مردم لبنان، نماد همزیستی و تعامل و تقارب بین مذاهب و طوایف مختلف هستند، از گفتگوهای بین حزب الله و جریان المستقبل استقبال کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از گفتگو، تفاهم و همبستگی ملی در لبنان حمایت کرده و در کنار دولت، ارتش، مردم و مقاومت لبنان در برابر تجاوزگری صهیونیستی و تروریزم و افراط گرایی خواهد ایستاد.

شیخ احمد الزین رئیس این تجمع که از علمای برجسته اهل سنت لبنان می باشد گفت: ما از ابتدای انقلاب با امام خمینی بر سر اسلام و بر محور وحدت اسلامی و دفاع از حق و عدالت و آرمان فلسطین بیعت کردیم و بر عهد خود با ولایت فقیه استوار مانده ایم.

شیخ حسان عبدالله دبیرکل تجمع علمای مسلمین نیز گفت علمای مسلمان به تأسی از منش وحدت بخش جمهوری اسلامی ایران، با همبستگی و وحدت خود نقش بارزی در مقابله با فتنه های دشمنان داشته اند.

شیخ زهیر جعید، دبیرکل جبهه عمل اسلامی لبنان نیز گفت: مقاومت لبنان و آرمان فلسطین، مدیون حمایت های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران است و کرامت ما نیز در گرو وحدت و مقاومت است.

 


23231

 

کد N665047