امیرعبداللهیان: ایران با قدرت در مقابل تروریسم عمل می کند

وزارت خارجه,تروریسم

نسیم آنلاین نوشت:

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در دیدار با مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه آلمان گفت: آموزش و تسلیح معارضه معتدل در سوریه خطای جدیدی است که ما را از راه حل سیاسی دورتر خواهد کرد.

در ملاقات روز چهارشنبه فونت گوتزه و هیئت همراه با معاون وزیر خارجه کشورمان در تهران آخرین تحولات غرب آسیا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

طرفین در این دیدار اوضاع سوریه ، عراق ، یمن و بحرین را مورد بررسی قرار دادند و ضمن تایید مخاطرات تروریسم و افراط گرایی بر صلح و امنیت منطقه و جهان بر راهکار سیاسی در حل بحران های منطقه تاکید نمودند

امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره نسبت به پیامدهای نامطلوب استفاده ابزاری از تروریسم در منطقه هشدار داده است ، گفت که بی توجهی و حمایت برخی کشورها شرایط را به سمتی سوق داده است که امروز اتباع بیش از 108 کشور در میان گروههای تروریستی موجود سوریه و عراق حضور دارند.

او گفت: آموزش و تسلیح معارضه معتدل در سوریه خطای جدیدی است که ما را از راه حل سیاسی دورتر خواهد کرد.

معاون وزیر خارجه کشورمان گفت که جمهوری اسلامی ایران با قدرت در مقابل تروریسم عمل می کند ، لیکن مبارزه ریشه ای با این پدیده شوم ، نیازمند مشارکت جمعی و رعایت حقوق بین المللی است.

آقای فونت گوتزه با تجلیل از اقدامات موثر جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم ، تداوم رایزنی های دو کشور را مفید دانست.

مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه آلمان تنها راه حل در سوریه را سیاسی دانست و گفتگوی سوری - سوری را گام مهمی در این خصوص خواند.

طرفین با اشاره به طرح چهار ماده ای جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران سوریه بر راهکار سیاسی برای حل مشکل در سوریه ، عراق ، بحرین و یمن تاکید کردند.

 


23231

 

کد N665024