دولت عراق لایحه پیوستن به توافقنامه امنیت هسته‌ای را تصویب کرد

عراق

در راستای حل مشکلات دولت مرکزی عراق و دولت کردستان نخست وزیر عراق طی نشستی در بغداد با وزیران برق و منابع آب خود و همتایان آن‌ها در اقلیم کردستان و همچنین وزارت پیشمرگ‌ توافق کرد به منظور حل مشکل دکل‌های برق در سد موصل 22 ژانویه نشستی را در دفتر معاون نخست وزیر در اربیل برگزار کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، دولت حیدر العبادی،‌ نخست وزیر عراق همچنین لایحه پیوستن عراق به توافقنامه امنیت هسته‌ای و نیز لایحه پیوستن عراق به توافقنامه مشترک در زمینه تامین امنیت برخورد با سوخت‌های استفاده شده و تامین امنیت برخورد با زباله‌های رادیو اکتیو را تصویب کرد.

حیدر العبادی همچنین طی دیدار خود با رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ که در مقر نخست وزیری بغداد تشکیل شد بر اهمیت آزادی سرنوشت مفقود شدگان تاکید کرد.

وی افزود: این پرونده برای عراق اهمیت زیادی دارد و دولت برای بازسازی مناطق آزاد شده از دست گروه تروریستی داعش به تعهدات خود پایبند است.

وی از تمام کشورها خواست تا به منظور بازسازی مناطقی که از سوی گروه‌های تروریستی مورد حمله قرار گرفته‌اند، با عراق مشارکت و همکاری کنند.

حیدر العبادی همچنین در نشستی با رئیس کمیته دولت عراق در امور حقوق بشر با وی در خصوص همکاری میان طرفین در تمامی زمینه‌ها بحث و گفتگو کرد.

از سوی دیگر رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ ضمن قدردانی از اقدامات نخست وزیر عراق در خصوص پرونده حقوق بشر و تلاش وی برای حفاظت از جان شهروندان و جنگ علیه گروه‌های تروریستی اعلام کرد که کمیته بین‌المللی آماده است تا در زمینه حقوق بشر و ارائه کارشناسی‌ها به طرف عراقی کمک کند.

انتهای پیام

کد N664974