در دیدار مفتی اعظم سوریه

ظریف: اقدامات فتنه افروزان روزی دامن‌گیرشان خواهد شد

سیاسی

شیخ احمد بدرالدین حسون، مفتی اعظم سوریه عصر چهارشنبه در تهران با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ظریف در این دیدار ضمن تبریک میلاد مسعود پیامبر رحمت و هفته وحدت، بر نقش ارزنده علماء در جهت پایان دادن به فتنه مذهبی در جهان اسلام و مقابله با جریانی که در صدد تخریب و مشوه ساختن وجهه نورانی اسلام است، تأکید ورزید.

وی با اشاره به تهدیدات مشترکی که جهان اسلام با آن‌ها روبه‌رو است، تأکید کرد: هزینه این تهدیدات از سوی کسانی که منافع مردم مسلمان جهان هیچ اهمیتی برای آنان ندارد، بر مسلمانان تحمیل می‌شود.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: اختلاف و فتنه به نفع هیچ‌یک از مسلمانان نبوده و فتنه افروزان باید بدانند که نتایج اقدامات آنان روزی دامن‌گیر خودشان خواهد شد.

شیخ بدرالدین حسون نیز با اشاره به نقش کشورمان در تثبیت وحدت بین مسلمانان تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره حامی اسلام اصیل بوده و خداوند نیز این نظام مقدس را مورد نصرت و یاری خود قرار داده و پیروزی را برای یاران دین خود تضمین کرده است.

او ضمن تجلیل از ایستادگی ایران در کنار مردم و دولت سوریه و همه مستضعفین، اظهار کرد: دشمنان وقتی مشاهده کردند که جمهوری اسلامی ایران خارج از دایره قدرت آنان توانسته است چه جایگاهی در زمینه‌های علمی، فن‌آوری، صنعتی، نظامی و غیره کسب کند، در راستای اهداف شوم خود و با هدف تغییر معادلات منطقه‌ای، دست به ایجاد فتنه‌های مذهبی زدند.

انتهای پیام

کد N664899